Zavrieť

Porady

Pivnica Rodinného domu

chcel by som sa spýtať koľko približne ma bude stáť pivnica rodinného domu rozmery cca 8,5 x 10m. Na čo všetko si treba dávať pozor pri budovaní pivnice?
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aka min. hrúbka stien na samostatnu pivnicu mimo domu o hlbke 180cm v zemi postačuje? Možem vymurovať steny z betonovych tvarnic DT20?
Naposledy upravil pivko : 16.08.09 at 12:27
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pivko Pozri príspevok
Aka min. hrúbka stien na samostatnu pivnicu mimo domu o hlbke 180cm v zemi postačuje? Možem vymurovať steny z betonovych tvarnic DT20?
mozes
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
mozes
A z akej frakcie štrku / 4-8 / alebo / 8-16 / je vhodnejšie urobiť betón na výplň debniacich tvaroviek?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

ja by som dal 8-16, ak to budete zalievat rucne, je dobre, aby mal aj ilovitu zlozku, lepsie sa "klze"
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
ja by som dal 8-16, ak to budete zalievat rucne, je dobre, aby mal aj ilovitu zlozku, lepsie sa "klze"
Ilovita znamená piesok? frakcia 0-4?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked si pojdes kupit frakciu 8-16,tam si asi moc nenavyberas, jedna fura je viac ilovita, druha menej. To su detaily, neries. proste 8-16 a ako strkove lozko by som skor dal drvene kamenivo.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
mlaco Pozri príspevok
Este sa len chystam ale v minulej teme na Porade mi poradili takto: svojpomocne 200k, dodavatelsky 500k, na kluc 1m aj viac.

Taktiez zalezi do akeho stadia chces pivnicu dostat: voda, elektrina, odpad, kachlicky, podlahy, omietky... To budu 10-100 tisice hore/dole.

dalsie premenne: ako hlboko je pivnica, aka je velka, aka je spodna voda...



Akym poskodenim myslis?
Práve sa hádame nad prvými štúdiami nášho budúceho domu. S mangelkou si myslíme, že nepotrebujeme pivnicu, ale od poradcov nám bolo vysvetlené, že potrebujeme .
Poprosím poraďákov, čo o tom niečo vedia o odhad ceny pivnice a základovej dosky.
Dom bude mať 150m2, prízemný, tvar jednoduché L. Pozemok je na rovine, Žitný ostrov, hĺbku pivnice predpokladám 2,5m. Prípadná pivnica bude čo najjednoduchšia, omietnuté steny a na zem tiež nejaká lacná podlaha. V obidvoch prípadoch chceme obytné podlažie na úroveň terénu.
Ďakujem.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

namiesto pivnice si dajte nejaky sklad na prizemi. pivnica je fajn ale draha.
navyse tam mozno mate aj spodnu vodu.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Tiež sa mi ten sklad, asi zväčšená garáž, pozdáva viac než pivnica.
Spodná voda je v cca 10m, tam nieje problém, k tomu sa nepriblížime. Chcem len porovnať ceny, aby som mal argumenty pre rozhodovanie.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Ak máte dosť priestoru nerobte pivnicu, neoplatí sa to, za tie peniaze vybudujete vedľa domu hospodárske zázemie aj so strechou, tú máte ako bonus. Garáž pod domom je nanič, izolovaná byť musí, lebo bude pod domom a taká je nanič. Každé buchnutie v garáži pod domom počuť aj v izbách, takisto smrad z dymu a majstrovania. A mnoho ďalších mínusov.
Ja osobne by som to už viackrát nerobil.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pivnica je cca o 100% drahšia ,ako prízemie a niekoľkonásobne drahšia,ako doska zo základmi.
0 0
entonyl entonyl

entonyl je offline (nepripojený) entonyl

V rodičovský dom sme mali komplet podpivničený /postavený v začiatkom 70 rokov/ .V pivnici sme mali kotolňu so skladom paliva,práčovňu,pivnicu na zemiaky,zeleninu ovocie.
V súčastnosti máme plyn,automatickú práčku a obchodné reťazce takže pivnica je nám na h....o.Takže záleží čo chcete v tej pivnici mať a či to za tie peniaze stojí.Ja ak môžem radiť dom by som nepodpivničoval v takom bývam už 13 rokov .
0 0
Romulus001 Romulus001

Romulus001 je offline (nepripojený) Romulus001

Prave zaciname stavat Bungalov s garazou. Po vytyceni domu na pozemok sme zistili, ze ak pojdeme od sucasneho terenu v najvyssom bode o 40cm tak v najnizsom bode domu bude deka vo vyske 175!! A to este je treba ist min 80-100cm do zeme. Take by sa nam v najnizsom bode spravil skoro 2,5m obvodovy pas. Projektant nam odporucil nasledovne. Zruste pristavenu garaz a zo spodnej strany spravte garaz pod 1/3 domu. Je jedno ci budem mat pod nohami 2,5m udupanej hliny alebo pivnicu. Ved zaklady budu stale vtej istej hlbke.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať