Zavrieť

Porady

materske - nový prac. pomer

Ahojte radcovia
chcela by som velmi pekne poprosit o radu v teme,o ktorej je uz popisane vela. Len si neviem odpovedat (
6.8.2008 nastupujem na matersku dovolenku. Do konca jula som zamestnana u zamestavatela,kde pracujem od 1.12.2005.Od 1.6.2008 mam aj druhe zamestnanie,ale s nizsim hrubym prijmom. Z coho sa mi bude ratat materska od 6.8.?mozem si ju nejako uplatnit este u povodneho zamestnavatela v ochrannej lehote,aby som ju mala vyssiu?
dakujem krasne....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Vivi Pozri príspevok
    Ahojte radcovia
    chcela by som velmi pekne poprosit o radu v teme,o ktorej je uz popisane vela. Len si neviem odpovedat (
    6.8.2008 nastupujem na matersku dovolenku. Do konca jula som zamestnana u zamestavatela,kde pracujem od 1.12.2005.Od 1.6.2008 mam aj druhe zamestnanie,ale s nizsim hrubym prijmom. Z coho sa mi bude ratat materska od 6.8.?mozem si ju nejako uplatnit este u povodneho zamestnavatela v ochrannej lehote,aby som ju mala vyssiu?
    dakujem krasne....
    No podla toho, čo som sa dočítala na porade, ti z toho prvého PP nezačne plynúť ochranná lehota, lebo máš iné nem.poistenie=druhý PP. Nie je to písané v zákone, no taká je vraj prax v SP.

    Nárok na materské ti vznikne "len z druhého PP", ktorý ti začal 1.6.08 a rozhodujúcim obdobím na výpočet materského, ak nastupuješ na MD 6.8.08 je obdobie 1.6.-31.7.08.
    Nedá sa dohodnúť s prvým zamestnávatelom, nech ti PP končí napr. 10.8.08 (podpísať dohodu o ukonč.PP s týmto dátumom)??? Potom by sa ti materská rátala len z prvého PP a rozhodujúcim obdobím na výpočet materského by bol rok 2007.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    pytala som sa na Socialnej poistovni na tento moj pripad a povedali mi,ze materske mi pravdepodobne bude plynut z oboch poisteni - ze sa vyuzije aj ochranna doba co sa tyka prveho zamestnavatela.Je to mozne?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Vivi Pozri príspevok
    pytala som sa na Socialnej poistovni na tento moj pripad a povedali mi,ze materske mi pravdepodobne bude plynut z oboch poisteni - ze sa vyuzije aj ochranna doba co sa tyka prveho zamestnavatela.Je to mozne?
    Možné to je, len aby bol rovnakého názoru aj ten zamestnanec, ktorý bude rozhodovať o výške tvojho materského.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    súhlasím s Chobotom, nespoliehala by som sa na to. A po skúsenostiach s informovaním na SP už vôbec nie. Dostala som častokrát protichodné odpovede a skutočnosť bola aj tak iná.

    materske - nový prac. pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.