Zavrieť

Porady

Verejná zbierka a daňové povinnosti

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Sme nezisková organizácia, ktorá chce vykonať verejnú zbierku. Príjem z tejto zbierky je oslobodený od dane ako dary podľa občianskeho zákonníka alebo sa zdaňuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

    veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac TatianaK1
    Poraďte mi prisím, mám tú istú otázku, potrebujem vedieť či príjem z verejnej zbierky podlieha zdaneniu, alebo nie. Už to zisťujem tri dni, ale nepodarilo sa mi nájsť jasnú odpoveď.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    v stanovách neziskovej organizácie / oz, no, ap/ sú uvedené zdroje financovania - najčastejšie to sú: dary, dotácie, verejné zbierky - tie musí ešte povoliť obvodný úrad, granty, dobrovoľné príspevky, podiel dane z prijmu /2%/ ap. tieto všetky zdroje sú oslobodené od dane z prijmu

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    hanelie Pozri príspevok
    v stanovách neziskovej organizácie / oz, no, ap/ sú uvedené zdroje financovania - najčastejšie to sú: dary, dotácie, verejné zbierky - tie musí ešte povoliť obvodný úrad, granty, dobrovoľné príspevky, podiel dane z prijmu /2%/ ap. tieto všetky zdroje sú oslobodené od dane z prijmu
    použite výnosu zo zbierky účtujem na 567, ale kam účtujem príjem zo zbierky? logicky mi vychádza 667, ale mám dve múdre knihy a nenaša som to tam... je tam len to použitie

    Verejná zbierka a daňové povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.