Zavrieť

Porady

majetok

V účtovníctve, ktoré som prebrala vôbec nesedí účtovný a fyzický stav majetku. Inventarizácia, ak bola, bola len formálna. Existuje smernica, no neúčtoval sa majetok podľa nej. Chcem to dať do poriadku, len mám niekoľko problémov:
1. na účte dlhod.nehm.majetku je účtovaný softvér, je aj plne odpísaný, ale nikde o ňom žiadna zmienka, nikto o tom nič nevie, naposledy v r. 2003 bol odpis. Môžem ho len tak vyradiť??? Čo k tomu treba???
2. drobný dlhdobý majetok bol účtovaný vždy rovno do nákladov (napriek smernic), na podsúvahových účtoch vôbec. Môžem teraz jednorazovo dať na podsúvahové účty tento majetok z minulých rokov s nejakou analytikou?
Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    K bodu 1 - myslím, že áno, ale ak si nie si istá, požiadaj o súhlas s vyradením zriaďovateľa. Ja som mala podobný problém. Majetok z evidencie vyhodený, z účtu 022 takisto, ale z oprávok nie. Takže som mala mínusový zostatok na účte 022 a nikomu to 3 roky nevadilo.
    K bodu 2 - podľa mňa môžeš. Ja drobný majetok tiež dávam do nákladov a potom ho dám na podsúvahový účet, takže v tom nevydím problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.