Zavrieť

Porady

odvody - zrusenie zivnosti a zalozenie s.r.o.

rad by som pocul odborny nazor na moj genialny plan

zivnost som si zalozil na konci roku 2004 .. za rok 2004 mam prijem z podnikania menej ako 80 tis.
takze predpokladam ze nebudem musiet platit odvody cely rok 2005 (teda okrem zdravotneho 910 Sk)

v roku 2005 budem mat dufam prijem nejakych 200 - 300 tis. .. takze v roku 2006 by som uz musel platit odvody... preto v decembri 2005 zrusim zivnost a zalozim si s.r.o. v ktorej sa zamestnam od jaunara 2006 a budem dostavat nejaku nizku mzdu a zvysok budem dostavat ako majitel (z coho nebudem platit odvody ani dane - teda firma zaplati 19% ale ja uz potom nie)

mohol by sa mi prosim niekto skuseny k tomu vyjadrit, ci tam neni nejaky zadrhel na ktory som vo svojej prostoduchosti nepomyslel?

dakujem
Usporiadat
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Rozumne. Ale treba si to rozkalkulovat.
Lebo ak ta zalozenie sro bude stat viac ako 20k a vedenie uctovnictva o 10k rocne viac, tak to nemusi mat vyznam..
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

no ja neviem ... ale ved tie odvody do poistovni su urcite vyssie ako 10 tis. rocne
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
chandler
no ja neviem ... ale ved tie odvody do poistovni su urcite vyssie ako 10 tis. rocne
No neviem, akú prácu by si robil v sro-čke?- pomocné práce, keď chceš minimálnu alebo - nízku mzdu, musíš mať dôvod na takúto nízku mzdu...
Tam by si tiež porušil(pravdepodobne) zákon. Skôr odporúčam :
300 tis.Sk očakávaný príjem, 25% paušálne výdavky - 75 tis. Sk + odvody,cca 36 tis. Sk základ dane 189 tis. Sk, - odpoč.položka, daň 19 tis. Sk,
čistý zisk 180 tis.Sk
Prepočítaj, prekalkuluj,a potom rež!
Vlasta
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Doplním predchádzajúce príspevky o to, aby si nezabudol na odvody firmy za zamestnanca.
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

napriek tomu vysoke odvody nutia nas zivnostnikov zakladat srocky, nic sa neda robvit, ja takisto premyslam na touto moznostou, ktora mi usetri kopu penazi aj ked zaplatim 10000 za rok na uctovnictve ...
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Mnohi moji znami si zalozili sro, ale nie su v nej zamestnanci, len spolocnici a ziju z podielu na zisku. Ziadne odvody.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
A to čo?-to nebudú mať ani dôchodok, ani nie sú zdravotne poistení? Myslíš, že je to to pravé orechové?!
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

pre mna by to bolo prave orechove. Da sa to? Ak ano, zajtra idem vybavovat...
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Je tam samozrejme zadrhel, teraz sú dobrovolne nezamestnani a ZP za nich plati stat, co bude vraj v dohladnej dobe zmenene. Ale vraj ak si nebudu platit ZP, lekari im poskytnu len akutnu pomoc. Na to reagovali, ze budu platit kes, vraj aj to vyjde menej nez 910/mesiac. Co sa tyka nemocenskej, na matersku sa vraj nechystaju a do dochodku daleko. Snad si z tych podielov na zisku daco nasetria na starobu.

Pravnici im na ich modeli nemali co vytknut, najprv vraj je to v rozpore so Zakonnikom prace, ked si na hlavnu cinnost nenajali zamestnancov, ale ZakPrac. plati len pre zamestnavatelov a oni zamestnavatelia nie su.

Zatial nik ziadne protipravne konanie neodhalil, jeden z nich vsak musi byt konatelom a s nimi teraz ZP zaobchadza ako so zavislymi SZCO:-)))
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Chandler bez urážky, ale nič svetoborné si neobjavil, ale dovoľ vyjadriť môj názor, že takto rozmýšľať môže len mladý, relatívne 100% zdravý človek, popr. taký, ktorý má z čoho financovať zdravotnú starostlivosť a jeseň svojho života.
Chcela som urobiť to isté, ale moja "pančucha" je prázdna, tak som to poistila len na najnutnejšie poistné, tj. ZP, nemocenskú, dôchodkovú, ale zrejme mám o hodne viac rokov ako Ty.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Chandler, podla mna je to vynikajuci napad, odvody su nekrestansky vysoke, je potrebne s tym nieco legalne urobit.
Pozdrav Moniku:-))
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

mv66 súhlasím s Tebou, že vďaka odvodom živnostníci vracajú svoje oprávnenia, ale nie je to tiež univerzálny návod pre všetkých a každý by si mal zvážiť či je to pre neho výhodné alebo nie.
Ale nevidela by som to až tak pesimisticky, za chvíľu tu budeme mať volebné sľuby a čo tam potom, že odvodové zaťaženie nám sľubovali už v tomto volebnom období, počítajú s tým, že Slovák je blbý a zas uverí len sľubom. Takže každý má možnosť (v medziach deravých zákonov) urobiť pre seba niečo, aby z neho naši "starostliví poslanci" prestali robiť blbov.
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

nechapem preco by ich lekari nemali osetrit ako kazdeho ineho, stat za nich plati uplne rovnako ako za nedobrovolne nezamestnanych, nie je tam ziadny problem.
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

este jedna vec ale, pochybujem ze bude priechodna sro so ziskom par melonov, v ktorej nikto nerobi
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

eoneon, ved v nej robi konatel so zmluvou podpisanou na odmenu 0,-
Kde vidis pravny zadrhel preco by to neslo? Odporuje nieco tomu?
Ved je jasne, ze v nej pracuju i vsetci spolocnici (alebo teda jeden spolocnik) a ma za to podiel na zisku.
Akonahle sa stane i zamestnancom, musi zamestnat dalsieho, ktory mu da do poriadku vsetko papierovanie okolo poisteni a hlaseni a ... lebo keby si to robil sam, nic ine by neurobil, len by papieroval a na zarabanie melonov by nezostal cas:-((
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

no ak to zoberiem z toho hladiska, ma to fakt logiku. Nechapem potom, uz len jedno, a sice, preco vsetci zivnostnici uz davno nemaju srocky a neseru na stat, ktory ich zdiera kde sa len da a sam im nepomaha nijako? Ja osobne uz toho zacinam mat akurat dost.
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

Vevey
Ved je jasne, ze v nej pracuju i vsetci spolocnici (alebo teda jeden spolocnik) a ma za to podiel na zisku.
A moze tam pracovat bez akejkolvek zmluvy?? Nie je to cierna praca?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ja viem ze urcite uz predomnou niekto taketo nieco vymyslel ... ale ja nikoho nepoznam ... a vymyslel som si to sam preto sa pytam ci to moze fungovat... nech nespravim nejaku blbost



zda sa mi jednoducho rozumnejsie platit odvody z 8 tis mesacne ako z 30 tis. ked z toho nic nemam, ani vysiu nemocensku ani lepsie zdravotnictvo ... velke odvody som platil doteraz ked som bol zamestnany a citil som sa ako idiot ze zivim kopec ciganov

jedine co sa dochodku tyka vidim problem .. ale tak sa vykaslem na druhy pilier a dam si rovno treti do ktoreho si budem platit kolko ja budem chciet zo zisku firmy

a nikto ma nemoze predsa nahanat zato ze mam vo vlastnej firme nizky plat )) ved to je uplne bezna prax vo velkych firmach kde su majitelia v manazmente ze maju nizsi plat ako robosi

takze ak zhrniem vase rady tak hovorite smelo do toho
dakujem vsetkym
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

podla mna je hlavne smutne, ze maly zivnostnik musi takto spekulovat, aby ho stat nepolozil uplne. Namiesto toho, aby bol rad, ze zaraba na dane, tak ho nuti obchadzat zakony takymto sposobom. Pausalnu dan podla mna zrusili presne z tohto dovodu, oberat ludi o viac penazi...
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

:-))) Cierna praca vo svojej vlastnej firme? No, ved si prave mohol kontrolovat stav svojho majetku:-)))
Zo SP ti kontrola nepride, ak nebudes mat zamestnancov, nebude spolocnost hlasena v SP.
Chandler, ja par poznam a robim im ucto, obcas nieco zabudnu alebo urobia nespravne, napr. teraz maju problem, ze pri registracii na dan sa zaregistrovali i na platenie dane zo zavislej cinnosti a su povazovani za zamestnavatelov a musia robit prehlady a hlasenia o zrazenych preddavkoch na dan zamestnancov, same vynulovane tlaciva. Aha, ty sa ale sam seba chces zamestnat, tak tam ti hrozi mnozstvo nastrah pri odvodovych a najma hlasiacich povinnostiach za zamestnancov, ich bezpecnostne skolenia, referentske skusky... Chcela som spisat zoznam vsetkych povinnosti, zatial sa nik nepridal.
Ano, je to tu smutne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať