Zavrieť

Porady

odvody - zrusenie zivnosti a zalozenie s.r.o.

rad by som pocul odborny nazor na moj genialny plan

zivnost som si zalozil na konci roku 2004 .. za rok 2004 mam prijem z podnikania menej ako 80 tis.
takze predpokladam ze nebudem musiet platit odvody cely rok 2005 (teda okrem zdravotneho 910 Sk)

v roku 2005 budem mat dufam prijem nejakych 200 - 300 tis. .. takze v roku 2006 by som uz musel platit odvody... preto v decembri 2005 zrusim zivnost a zalozim si s.r.o. v ktorej sa zamestnam od jaunara 2006 a budem dostavat nejaku nizku mzdu a zvysok budem dostavat ako majitel (z coho nebudem platit odvody ani dane - teda firma zaplati 19% ale ja uz potom nie)

mohol by sa mi prosim niekto skuseny k tomu vyjadrit, ci tam neni nejaky zadrhel na ktory som vo svojej prostoduchosti nepomyslel?

dakujem
Usporiadat
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Sú tu rôzne variácie, ale takú som nevidela, keď sa založí
s.r.o., jediný majitel by bol aj zamestnancom a pritom si
ponechá aj živnosť. Vtedy sa odvody platia ako zamestnanec + s.r.o. za zamestnanca + zo živnosti?
Spolu vymeriavací základ nemôže prekročiť zákonom
určené maximum. Je to tak?
Ďakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
betka111
Sú tu rôzne variácie, ale takú som nevidela, keď sa založí
s.r.o., jediný majitel by bol aj zamestnancom a pritom si
ponechá aj živnosť. Vtedy sa odvody platia ako zamestnanec + s.r.o. za zamestnanca + zo živnosti?
Spolu vymeriavací základ nemôže prekročiť zákonom
určené maximum. Je to tak?
Ďakujem.
Áno, je to tak.
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Ďakujem za odpoveď.
0 0
hupka hupka

hupka je offline (nepripojený) hupka

uctovnicka
dvd
Ja uz slapem na SROcke namiesto zivnosti od 1996 a som jednoznacne za SRO. Akonahle koncievas na konci roka so ziskom vyssim ako 300tis., co je myslim bezne, odporucam SRO.

Na 1. aj 2. poilier sa kludne vykasli a tazko zarobene koruny si uloz do 3.tieho ako uznas za vhodne.
Znamená to, že nemáš pracovnú, ani žiadnu zmluvu, iba si platíš ako dobrovolne nezamestn. odvody do ZP ? Čiže pracuješ vo svojej firme sám bez odmeny a vyplácaš si podiely na zisku? Bez sankcií po kontrole od našich štátnych inštitúcií??
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Pracovnú zmluvu mám v s.r.o.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
hupka
Znamená to, že nemáš pracovnú, ani žiadnu zmluvu, iba si platíš ako dobrovolne nezamestn. odvody do ZP ? Čiže pracuješ vo svojej firme sám bez odmeny a vyplácaš si podiely na zisku? Bez sankcií po kontrole od našich štátnych inštitúcií??
Samozrejme, dá sa to robiť úplne legitímne.
0 0
pipina pipina

pipina je offline (nepripojený) pipina

nervózna manželka
mam za rok 2005 cisty zisk 1 400 000,-sk. chcem sa opytat, ci mam ostat dalej zivnostnik alebo si mam radsej zalozit srocku.ake odvody budem platit ako srocka?je srocka vyhodnejsia?v com?
podnikam v nakladnej doprave, ako srocka budem mat narok na rocne odpocty nakladnych aut?
dakujem za Vaše odpovede
0 0
bexp bexp

bexp je offline (nepripojený) bexp

cloviecik
[QUOTE=chandler]rad by som pocul odborny nazor na moj genialny plan
zivnost som si zalozil na konci roku 2004 .. za rok 2004 mam prijem z podnikania menej ako 80 tis.takze predpokladam ze nebudem musiet platit odvody cely rok 2005 (teda okrem zdravotneho 910 Sk)v roku 2005 budem mat dufam prijem nejakych 200 - 300 tis. .. takze v roku 2006 by som uz musel platit odvody... preto v decembri 2005 zrusim zivnost a zalozim si s.r.o. v ktorej sa zamestnam od jaunara 2006 a budem dostavat nejaku nizku mzdu a zvysok budem dostavat ako majitel (z coho nebudem platit odvody ani dane - teda firma zaplati 19% ale ja uz potom nie)mohol by sa mi prosim niekto skuseny k tomu vyjadrit, ci tam neni nejaky zadrhel na ktory som vo svojej prostoduchosti nepomyslel?
.................................................. .....................
Je niekto z Považskej Bystrice alebo okolia ktorý už ide v s.r.o podla vyššie uvedeneho?Rád by som sa s ním stretol a pokecal o vyhodach/nevyhodach a na so treba davat pozor.
0 0
bexp bexp

bexp je offline (nepripojený) bexp

cloviecik
nie je tu nejako dlho ticho?
0 0
eoneon eoneon

eoneon je offline (nepripojený) eoneon

co by si chcel, je vikend
zdravotne sa robi systemom rocneho zuctovania, tam ti tento postup nepomoze, odvody zaplatis spätne za cely rok, 910 su len preddavky...
co sa tyka sro, nevidim problem v tomto tvojom postupe, len ako sro nemozes vyuzit 40% pausalne vydavky...
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Pekný deň všetkým poraďákom. Som SZČO podnikajúca od roku 1992 a uvažujem o založení s.r.o. Už som toho veľa počítala, ale sú to už aj pomerne staré príspevky a neviem či sa niečo aj nepomenilo. Mám asi takýto problém. Keďže ja som už na dôchodku, nemám nárok už na žiadne nezdaniteľné časti zo základu dane, takže platím vysokú daň a tiež vysoké odvody. Vo firme pracujeme vlastne celá rodina a za týchto podmienok je to pre nás dosť nevýhodné. Chcela by som podnikanie prenechať už deťom. Akým spôsobom by to bolo najlepšie urobiť, čo s majetkom, ktorý som ako SZČO nadobudla?, je možné celú firmu previesť na novú s.r.o. /na syna/? je lepšie keď s.r.o. založia aspoň dvaja alebo stačí jeden? čo je najvýhodnejšie pre platenie odvodov? atď., ....
Budem vďačná za vašu pomoc.
0 0
andrea55 andrea55

andrea55 je offline (nepripojený) andrea55

Prosím o radu, dvaja živnostníci a jeden dôchodca založili s.r.o.-ku. V s.r.o.-ke budú robiť odhad nehnuteľnosti príležitostne, aké zmluvy im treba spraviť aby nemuseli platiť odvody do soc.poisťovne a do zdravotnej poisťovne a mohli vyplácať peniaze priebehu roka za odhady.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andrea55 Pozri príspevok
Prosím o radu, dvaja živnostníci a jeden dôchodca založili s.r.o.-ku. V s.r.o.-ke budú robiť odhad nehnuteľnosti príležitostne, aké zmluvy im treba spraviť aby nemuseli platiť odvody do soc.poisťovne a do zdravotnej poisťovne a mohli vyplácať peniaze priebehu roka za odhady.
Ak máš na mysli vyplácanie peňazí spoločníkom, potom bez odvodov poistného a dane to nepôjde. Spoločnosť nesmie vyplácať preddavky na budúci zisk. Môže až po schválení účtovnej závierky a to v nasledujúcom roku.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Trošku hľadaj na porade, nájdeš viacero príspevkov na túto tému, napr.:
http://www.porada.sk/t89906-ako-dost...e-z-firmy.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať