Zavrieť

Porady

Tlačivo DPH-odpočítanie dane

Chcem sa spýtať ak mám tuzemské obchody na odpočítanie DPH 19% 9810,40Sk a zahraničné samozdanenie tovar DPH 19% 2290,10Sk tak do riadku 19 v daň.priznaní dám sumu 12101Sk alebo 12102Sk??Ako sa to zaokrúhluje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Zákon o DPH:

    78/(7) Každá osoba, ktorá je povinná podať daňové priznanie, uvedie v daňovom priznaní všetky údaje potrebné na výpočet celkovej dane a na výpočet celkovej odpočítateľnej dane vrátane celkovej hodnoty tovarov a služieb vzťahujúcej sa na celkovú daň a na odpočítavanú daň a celkovej hodnoty tovarov a služieb oslobodených od dane. Hodnota tovarov a služieb oslobodených od dane sa uvádza v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom bol tovar alebo služba dodaná. Údaje v daňovom priznaní sa zaokrúhľujú na celé koruny smerom nahor.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Tak to bude ako, načítam sumy spolu a zaokrúhlim nahor alebo každé zvlášt zaokrúhlim nahor a spočítam?

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Odpoveď máš v Betkinom príspevku: Údaje v daňovom priznaní sa zaokrúhľujú na celé koruny smerom nahor. Do daňového priznaní vyplňuješ celkovú sumu..

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    JA sa osobne s týmito DPH hrám, pretože: Každé DP DPH má svoju logiku, a dá sa presne špecifikovať a urobiť i skúška správnosti v DPH (mimo témy. Nedávno som robila také DP, že sa snáď ani v SR takýto typ nevyskytuje, tak som musela podať vysvetlenie a vysvetlilo sa)

    Zoberte si DP:

    Riadok 8:2291, Sk
    Riadok 23 21:9811
    Riadok 21 19: Ak dáte sumu 12101, nebude Vám skúškou správnosti sedieť riadok 8, t.j. riadok 2321 -riadok 21 19=2290.

    Preto by som do riadku 21 19 dala sumu 12102 Sk a touto skúškou správnosti mi naozaj vyjde odpočítanie DPH z nadobudnutia tovaru v tuzemsku suma 2291, Sk.
    Naposledy upravil betka : 23.06.08 at 11:13

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    betka Pozri príspevok
    JA sa osobne s týmito DPH hrám, pretože: Každé DP DPH má svoju logiku, a dá sa presne špecifikovať a urobiť i skúška správnosti v DPH (mimo témy. Nedávno som robila také DP, že sa snáď ani v SR takýto typ nevyskytuje, tak som musela podať vysvetlenie a vysvetlilo sa)

    Zoberte si DP:

    Riadok 8:2291, Sk
    Riadok 23:9811
    Riadok 21: Ak dáte sumu 12101, nebude Vám skúškou správnosti sedieť riadok 8, t.j. riadok 23-riadok 21=2290.

    Preto by som do riadku 21 dala sumu 12102 Sk a touto skúškou správnosti mi naozaj vyjde odpočítanie DPH z nadobudnutia tovaru v tuzemsku suma 2291, Sk.
    To nie je skúška správnosti. Je to porušenie §78/7 alebo aspoň jeho nesprávna aplikácia. Zaokrúhlením tam dostaneme číslo 12101.

    Nemiešajme samozdanenie a zaokruhľovanie údajov v DP.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Betka tie riadky ktore tam máte, su nejake pomylene nie?Aky riadok 23?Ved v riadku 23 nie je žiadna suma.Ak mám tuzemské faktúry tak to dávam do riadku 21 9811Sk, nie?Ak zahraničné tie iba napočítam tuzemské + zahraničné(9811+2291) do riadku 19.Do riadku 23 uz nedavam nic, nie?
    Naposledy upravil zuzana : 23.06.08 at 12:14

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    no ja sa s tym takto nehram, načítava mi to program a len si skontrolujem doklady a dalej to neriesim,lebo program mi urobi cele priznanie sam!

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    benka Pozri príspevok
    To nie je skúška správnosti. Je to porušenie §78/7 alebo aspoň jeho nesprávna aplikácia. Zaokrúhlením tam dostaneme číslo 12101.

    Nemiešajme samozdanenie a zaokruhľovanie údajov v DP.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ak mám tuzemský dobropis, ide aj ten do riadku 21 ak ide o 19% DPH-čku??Alebo len do riadku 19??

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    zuzana Pozri príspevok
    Ak mám tuzemský dobropis, ide aj ten do riadku 21 ak ide o 19% DPH-čku??Alebo len do riadku 19??
    Len do riadku 19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.