Zavrieť

Porady

RZZP rok 2007

Chcem poradit, aký typ RZZP potrebujem. Cely rok pracujem na základe pracovnej zmluvy - som zamestnanec/mesačne 13000,- Sk/. Od 1.8.2007 som sučasne aj SZČO - v roku 2007 som dosiahol stratu -45 000,- SK.
Tlačivo S alebo X.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

    veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac TatianaK1
    Ak sa ti nemenila výška percent pri odvodoch tak S, inak X

    TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

    veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac TatianaK1
    Prosím, vie mi niekto poradiť k podobnej téme? Súbeh SZČO a zamestnanec. Od 1.1. do 31.3. SZČO, od 1.4. do 30.9. prerušená živnosť, od 31.10. do 31.12. zase živnosť a od 1.4. do 31.12 zamestnanec.
    Viem že ak je SZČO súčasne aj zamestnanec nemusí platiť preddavky, ale neviem, ak mu vyjde základ dane strata, či musí tieto preddavky doplatiť z minimálneho základu alebo neplatí níč. V tom tlačive SB mi to nevychádza. Ak je súčasnej zamestnanec aj SZČO tak tie posledné mesiace čo obnovil živnosť musí preddavky doplatiť alebo neplatí nič. Poradte mi prosím, ak vznikne strata, tak sa pri RZZP zaplatené preddavky z minimálneho základu vrátia - vznikne preplatok, alebo nie. Myslela som si, že SZČO musí preddavky odviesť vždy aj keď má stratu z minimálneho vymeriavacieho základu, ale teraz pri vyplńovaní tlačív som v pomykove. Ďakujem za každú odpoveď.

    Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak bol v strate, tak za dobu kedy mal súbeh so zamestnaním nedopláca ZP, ak v zamestnaní mal VZ aspoň 7600 Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.