Zavrieť

Porady

DPH a dobropis

Ahojte kolegovia:-)

Potrebujem Vašu pomoc....
Ide o nadobudnutie tovaru z iného ČS.
V 04/08 bola faktúra - s dátumom vystavenia 04/08 - DPH bolo uplatnené a odvedené v 04/08.
Ale v 05/08 došiel k tejto fa dobropis - čo som netušila že príde - s dátumom vystavenia 05/08.
Teraz ten dobropis mám zahrnúť do DP za 05/08? Len čudné mi je to, že v tlačive to bude s mínusom na riadku 07 a 08....
To môže byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Remusus Pozri príspevok
    Ahojte kolegovia:-)

    Potrebujem Vašu pomoc....
    Ide o nadobudnutie tovaru z iného ČS.
    V 04/08 bola faktúra - s dátumom vystavenia 04/08 - DPH bolo uplatnené a odvedené v 04/08.
    Ale v 05/08 došiel k tejto fa dobropis - čo som netušila že príde - s dátumom vystavenia 05/08.
    Teraz ten dobropis mám zahrnúť do DP za 05/08? Len čudné mi je to, že v tlačive to bude s mínusom na riadku 07 a 08....
    To môže byť?

    Môže .

    Laborec je offline (nepripojený) Laborec

    Laborec
    4.6. sme vystavili dobropis na tovar vrateny 3.6. ale s textom datum dodania tovaru: 30.5.

    30.5. bolo dodanie tovaru i vystavenie faktury.

    mozem dobropis zahrnut do DP k DPH za maj? ide o obrovsku sumu, takze nemame ani na zaplatenie DPH, keby sme si ho mohli uplatnit az v juni.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Laborec Pozri príspevok
    4.6. sme vystavili dobropis na tovar vrateny 3.6. ale s textom datum dodania tovaru: 30.5.

    30.5. bolo dodanie tovaru i vystavenie faktury.

    mozem dobropis zahrnut do DP k DPH za maj? ide o obrovsku sumu, takze nemame ani na zaplatenie DPH, keby sme si ho mohli uplatnit az v juni.
    Ak bol tovar vrátený 3.6., tak dátum dodania na dobropise je tiež 3.6.08. Nemôžete ho teda zaúčtovať do mája.

    Laborec je offline (nepripojený) Laborec

    Laborec
    dakujem, toho som sa bala.

    a neexistuje ina moznost? napr. dohodnut sa s nimi, oni su stvrtrocni a my mesacni platitelia, ze sa tovar vratil uz v maji?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Laborec Pozri príspevok
    dakujem, toho som sa bala.

    a neexistuje ina moznost? napr. dohodnut sa s nimi, oni su stvrtrocni a my mesacni platitelia, ze sa tovar vratil uz v maji?
    Teoreticky :ak sa tak dohodnete, k faktúre budete mať o tom doklady, že ste tovar vrátili s dátumom mája, tak bude všetko OK. Dobropis zahniete do mája.

    Laborec je offline (nepripojený) Laborec

    Laborec
    jasne, ze by som do toho nesla, keby mame peniaze na zaplatenie. ale ani obchod ani peniaze a este dph z nicoho platit statu. sice by ich o 2 mesiace vratili, ale to su 2 mesiace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.