Zavrieť

Porady

môže byvalý predseda riešiť niečo za SVB ??

Ahojte
davno som to nebola lebo som myslela že odstupením z funkcie budem mať pokoj od celého SVB a budem si nažívať kludny život bežneho obyvatela panelaku . Chyba! Večne boje s SVB pretrvavaju / vid bývale temy / ale proste sa potrebujem s niekým kto ma viac skuseností teda s Vami tu poradiť .
Sučasna predsedkyna SVB ma písomne vyzvala , aby som sa skontaktovala s firmou , ktora nas zateplovala / za mojej ery predsedu / a vybavila s nimi odstranenie zavad a kolaudaciu .
Poukazuju na to že firma už udajne neexistuje / čo podla sučasneho registra vôbec nie je pravda , ale asi nevie o tom že existuje internet ../ Neviem či som v tomto smere uplne mimo , ale podla mna kedže nie som štatutar SVB nemam prava akehokolvek vystupovania za SVB. Nie to riešenie zmluvnych podmienok .
Aby ste boli o obraze -- z funkcie som odstupila pre nespokojnost s mojim postupom pri týchto veciach ...najala som pravnika lebo som si netrufla uzavrieť zmluvny vzťah s realizatorom zateplovania z ktoreho boli jasne nedostatky .. dohodla som stavebny dozor a postup ukončenie zmluvy dohodou / kvoli tomu že odstupenim od zmluvy sa menia vraj nejake podmienky / .. toto všetko sme chceli spoločne dohodnuť .. kedže sa to nepačilo mojim vlastníkom bytov .. nechala som riešenie na nich . Novy predseda hned zrušil všetky dohody a zmluvy neviem či odstupením alebo vypovedou a dohodol novu firmu na dozateplovanie ..
Teraz chcu aby som tento vzťah dotiahla / nejako !!!/ lebo oni nevedia ako ..
Predpokladam že toto už nie je v mojej kompetencii a po pravde ani nemam chut to v tomto štadiu nejako riešiť / Neviem o tom že by niekto sa kedy vracal k riešeniu niečoho čo bolo predmetom naplne prace v inom obdobi .
nevratite sa predsa do byvaleho zamestania ked ste z podniku 2 roky preč .. niečo dorabat ?? !!nie .
prosim poradte mi mam či nemam reagovať : ? Som povinna vôbec reagovať na taketo listy ??Za to čo som robila rozhodnutia v mojom čase si stojim , ale toto všetko už dokončoval a vyslovene dobabral niekto iný .. ,mam teraz niečo ako byvalý predseda riešiť ? ...ked nie chcu si narokovať nahradu škody .. . Dakujem za nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jumil je offline (nepripojený) Jumil

    Jumil
    Miriel máš pravdu toto už nie je v tvojej kompetencií, znovu vstupovať do sporov. Tohto času je predseda – štatutárny orgán a on riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, a preto má vysporiadať všetky zmluvy aj z minulosti, má na to kompetencie a oporu v zákone. Prvý krát by som reagoval doporučeným listom a poukázal na zákon, ďalšie listy by som ignoroval.

    miriel je offline (nepripojený) miriel

    miriel
    dakujem ti za odpoved . Vedel by si mi prosim ta napisať ktorý konktretny zakon tam mam uviest ?. ja som už z týchto SVBčkových vecí uplne vyšla a neviem kde to teraz vyhladavať .. tak som aj mala v plane odpovedať im s odporučaním že nie so opravnena zastupovať SVB nakolko nie som štarutar spoločenstva a firmy kedže existuje stale trva čas kedy je možne podať reklamaciu a dožadovať sa v mene SVB odstarenia vzniknutých zavad a naplnenia bodov zmluvy o dielo .

    Jumil je offline (nepripojený) Jumil

    Jumil
    Treba poukázať na ust. § 7c ods. 2 zákona č. 182/93 Z.z., že zástupcom spoločenstva je nový predseda, ktorý je zapísaný v registri na obvodnom úrade v sídle krajského mestá a je preto oprávnenou osobou na podanie návrhu na súd a riešiť spory súdnou cestou, ktoré sa nedajú riešiť dohodou. Nikto iný z členov spoločenstva nie je oprávnený zastupovať spoločenstvo. Predseda môže splnomocniť advokátsku kanceláriu, aby ho v konaní zastupovala.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Jumil Pozri príspevok
    Treba poukázať na ust. § 7c ods. 2 zákona č. 182/93 Z.z., že zástupcom spoločenstva je nový predseda, ktorý je zapísaný v registri na obvodnom úrade v sídle krajského mestá a je preto oprávnenou osobou na podanie návrhu na súd a riešiť spory súdnou cestou, ktoré sa nedajú riešiť dohodou. Nikto iný z členov spoločenstva nie je oprávnený zastupovať spoločenstvo. Predseda môže splnomocniť advokátsku kanceláriu, aby ho v konaní zastupovala.
    Ak sa nahlásila zmena na krajský úrad. To by si si mala pamätať, pretože na zmenu predsedu krajský úrad u nás požadoval aj podpis starého a nového predsedu okrem kolku.

    miriel je offline (nepripojený) miriel

    miriel
    jasnéé , ja som odstupila davno a so všetkymi naležitostami . Je pravda že novu registraciu si robila nova predsedkyna /tato je od vtedy už 2. v poradí ) .. ale môj podpis k tomu nebol treba .. stačila zaspisnica o volbe noveho predesu .. Ostatné veci som odovzdala so zapisom všetkých dokladov v prítomnosti členov dozornej rady ...Riadok po riadku list po liste ..žiarovku po žiarovke ( pre istotu )

    môže byvalý predseda riešiť niečo za SVB ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.