Zavrieť

Porady

SZČO a zamestnanec

Chcem sa spytat, mam zamestnanca, ktory ma otvorenu zivnost ale pocas roku 2007 aj 2006 vykazal 0 zisk z podnikania.Musi platit preddavky na zdravotne poistenie? Zamestnavatel za neho odvadza poistne.Ale on si neplati nic.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Má povinnosť podať RZZP sám, typu S. Platiť nebude.
    Len nech splní povinnosť podať zúčtovanie.

    majkla je offline (nepripojený) majkla

    majkla
    Ale zaklad dane ma 167736 ale to je prijem od zamestnavatela.A potom mu V SB vychadza nedoplatok dane za SZCO.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    majkla Pozri príspevok
    Ale zaklad dane ma 167736 ale to je prijem od zamestnavatela.A potom mu V SB vychadza nedoplatok dane za SZCO.
    Ak z podnikania má nulu potom nemôže mať nedoplatok ako szčo, keď v zamestnaní je poistený.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Prosím o pomoc, kedze som bola v roku 2007 aj zamestnanec do 30.6.2007a cely rok aj SZCO podavam tlačiva S,SB a SA. Ale bola som aj práceneschopna, len neviem presne od kedy do kedy, potrebujem to vediet presne s datumom od - do PN. Tento udaj nemám, ale dufam, že mi ho poskytne moj bývaly zamestnavateľ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Darina1234 Pozri príspevok
    Prosim o pomoc, kedze som bola v roku 2007 aj zamestnanec do 30.6.2007a cely rok aj SZCO podavam tlaciva S,SB a SA. Ale bola som aj praceneschopna, len neviem presne od kedy do kedy, potrebujem to vediet presne s datumom od do PN. tento udaj nemám, ale dufam, že mi ho poskytne moj bývaly zamestnavatel?
    Na potvrdení o príjme a preddavkoch na ZP od zamestnávateľa to musí byť uvedené.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ja to tlačivo mám pred sebou, vidim tam len zapis Uhr preddavkov a sumu, ale ja potrebujem asi vediet k tomu aj dobu PN

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Darina1234 Pozri príspevok
    Ja to tlačivo mám pred sebou, vidim tam len zapis Uhr preddavkov a sumu, ale ja potrebujem asi vediet k tomu aj dobu PN
    A všetky strany si pozrela? Ak to tam nie je uvedené, potom máš zle potvrdenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majkla Pozri príspevok
    Ale zaklad dane ma 167736 ale to je prijem od zamestnavatela.A potom mu V SB vychadza nedoplatok dane za SZCO.
    základ dane z § 5 /zo zamestnania / neuvádzaš na liste SB

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Darina1234 Pozri príspevok
    Ja to tlačivo mám pred sebou, vidim tam len zapis Uhr preddavkov a sumu, ale ja potrebujem asi vediet k tomu aj dobu PN
    Máš správne tlačivo potvrdenia o príjme od zamestnávateľa k RZZP? Nie je to tlačivo, ktoré si prikladala k daňovému priznaniu ?

    ---------
    Veronika

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    majkla Pozri príspevok
    Ale zaklad dane ma 167736 ale to je prijem od zamestnavatela.A potom mu V SB vychadza nedoplatok dane za SZCO.
    Do riadkov B06, 07 a 08 v liste SB dáš nuly a oddiel II. nevyplň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.