Zavrieť

Porady

Plastove okna

Momentalne sa zapodievam hladanim dodavatela na vymenu plastovych okien pre RD. Mam niekolko cenovycj ponuk. Tych profilov je spusta a je problem sa v nich zorientovat. Napr. mam cenove ponuky na profily:
Aluplast
Trocal
Rehau
KBE
Salamander

Mozete prosim napisat skusenosti s tymito profilmy, ci uz pozitivne alebo negativne, resp. ktorym je lepsie sa vyhnut?

Cenovo to vychadza dost podobne, ked boli niekde aj vyssie ceny, tak firmy tam hodili vacsiu zlavu, takze ceny nie su vyznamne rozdielne. Lenze cena nie je vsetko ked robota bude odflaknuta, neodborne zrealizovana, preto sa chcem spytat na nejakeho dodavatela v NR a okoli, s ktorym ste mali dobre skusenosti? Dakujem.
Naposledy upravil robin78 : 25.06.08 at 11:26
Usporiadat
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Dostal sa mi do pozornosti profil Spectus TK 71 na ktory sa poskytuje 10 rocna zaruka. Ma niekto s tymto profilom nejake skusenosti?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Aiculka Aiculka

Aiculka je offline (nepripojený) Aiculka

ahoj, my mame Salamander 5 komor, rozdiel oproti inym bol,ze plast je belsi ako u ostatnych bielych ramov a vraj aj ostane dlhsie biely, nezosivie... odporucam dat zakazku firme s ktorou ma niekto hlavne pozitivne skusenosti...mam znamu co mala a este ma riadne opletacky s dodavacou firmou.. davali sme v Presove... ked som robila analyzy ja, vsimla som si, ze vysledna cena je skoro rovnaka u vsetkych,... zavisi od toho ci daju zakladnu cenu vyssiu a zlavu alebo maju zakl. cenu uz nizsiu.. tot moje postrehy
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

s tymi cenami absolutne suhlasim, vysledne ceny sa pohybuju priblizne rovnako, niekto da ceny okien rovno lacnejsie a druhy daju drahsie okna s "velkou" zlavou pre dobry pocit zakaznika ako "lacno" nakupil "velku" kvalitu
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
My sme menili okná pred 5 rokmi, ceny okien boli približne rovnaké, dosť veľké rozdiely však boli v cene demontáže, montáže, vysprávok atď. To si treba ešte zistiť, aby si nebol nemilo prekvapený. A samozrejme aj vzhľad tých okien je dosť dôležitý, niektoré sú skrátka krajšie ako iné, to už sú potom tie detaily.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Nechcem propagovať ale skús sa informovať VDD Orava - veľmi zaujímavá kvalita v súvise s cenou. Milo ma prekvapili pri cenových ponukách začiatkom roka a slušne dalej pokračujeme.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja som už tiež dostala dobrých 10 cenových ponúk.
Teraz sa v tom pomaly orientujem.
Mám spravenú nehoráznu tabuľku, kde si to všetko rozpočítavam.
Niektoré firmy dávajú montáž a demontáž presne podľa počtu a typu okien, druhé podľa m2.
Tak isto cenové ponuky sú rôzne, niekto započítava vysprávky do ceny, niekto to dáva sumárne...
Najviac ma prekvapila ponuka, kde v inzeráte bola mega zľava, 47% a nakoniec to bola zľava iba na profily, takže sklo, kovanie a ostatné veci boli v plnej cene.

Dnešná ponuka ma dorazila:
demontáž starých okien + montáž nových + vysprávky + stavebné práce (rozumej zamurovanie okna 1,5x1 m), s tým, že si prinesú potrebný materiál = 31.000,- bez DPH
Idem sa teda jednať, ako v Turecku....
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Tych ponuk mam viac nez dost. Uz sa pomaly schyluje aj k vyberu konkretnej firmy, jedine co ma od toho odradza je cena za parapety, co je cca. 20tis. bez dph, co sa mi zda pomerne dost. Celkova dlzka parapetov je cca. 20m, pricom vnutorny je PVC s dekorom o hrubke 300mm a vonkajsi je farebny Al o sirke 260mm. Vzhladom na ine ponuky sa mi cena za parapety zda predrazena, co myslite?
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

AlaNR ta cena za demontaz, likvidaciu starych okien, montaz a vyspravky sa u mna pohybuje podobne a nie je to zrovna lacne. Da sa mozno na tom usetrit dat si urobit tie vyspravky niekym inym, pripadne aj demontaz a likvidaciu zrealizovat svojpomocne.

Ma niekto predstavu kde je mozne vyviezt stare okna v okrese NR a v akych cenovych relaciach sa to pohybuje?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
S tými murárskymi vecami mi chvalabohu pomôže švagor-murár. Naivne som si myslela, že keď už budú robiť okná, tak nech to robia všetko jedným vrzom....

Na ten vývoz sa skús spýtať rovno u dodávateľa okien, v cenových ponukách bola aj likvidácia starých okien. A ak to nerobia, určite aspoň medzi rečou poradia. Ak to robia, dajú si za to zaplatiť.

Alebo ich vylož pred bránu - do rána sú preč.... ( skúsenosť susedy )
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

...to ano, my sme to ani nestihli všetko znosiť ku kontajnerom... a už sa na ne niekto ulakomil
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

AlaNR Pozri príspevok
S tými murárskymi vecami mi chvalabohu pomôže švagor-murár. Naivne som si myslela, že keď už budú robiť okná, tak nech to robia všetko jedným vrzom....

Na ten vývoz sa skús spýtať rovno u dodávateľa okien, v cenových ponukách bola aj likvidácia starých okien. A ak to nerobia, určite aspoň medzi rečou poradia. Ak to robia, dajú si za to zaplatiť.

Alebo ich vylož pred bránu - do rána sú preč.... ( skúsenosť susedy )
Dodavatel nema problem s likvidaciou, vsetko je otazkou ceny, tak som zvazoval, ze ci by to nestalo za to zrealizovat svojpomocne. Podla mna aj dodavatel to musi zaniest niekam na skladku a zaplatit.

Ja som na tak zasitom mieste, ze pochybujem, ze by niekto tie okna spred brany odniesol. Aka je adresa susedy, hadam by som to tam mohol zlozit?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Och bože, toto je už ako vidím tretia nová téma ohľadne plastových okien (zatiaľ, som v jednej odpovedala-Plastové okná v Žiline) a ďaľšia je -Plastové okno iného rozmeru, ako majú súsedia. Postrehla som to aj v iných-tzv.súvisaice témy - ak ich nájdem a na ďaľšie natrafím, prepáčte ale budem reagovať obdobne ako tu a teraz. Nie preto, že som stále na Porade niečo čo hľadám, nájdem 2-4 x v rôznych témach. Som v rozpakoch kde napísať otázku či odpoveď či otvoriť novú tému čo je veľmi ľahké a dokonca naj jednoduchšie a tak ich mať na konte čo najviac. Tak toho vôbec nie som zástancom.
Preto nedá mi na to reagovať, a neviem či súhlasia aj iní poraďáci, ak poprosím Richarda, nech posúdi, či sa nedajú niektoré témy úzko súvisiace zlúčiť v jednu.
Naposledy upravil Zitulda : 06.07.08 at 20:27 Dôvod: gramatické chyby
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Zitulda, prepáč, ale ja si myslím, že každý, kto zadá tému, má iný problém...
Veď aj preto je niekoľko tém ohľadom napr. zaúčtovania stravných lístkov alebo ročného zúčtovania kadečoho.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Zitulda Pozri príspevok
Och bože, toto je už ako vidím trietia nová téma ohľadne plstových okien (zatiaľ, som v jednej odpovedala-Plastové okná v Žiline) a ďaľšia je -Plastové okno iného rozmeru, ako majú súsedia. Postrehla som to aj v iných-tzv.súvisaice témy - ak ich nájdem a na ďaľšie natrafím, prepáčte ale budem reagovať obdobne ako tu a teraz. Nie preto, že som stále na Porade niečo čo hľadám, nájdem 2-4 x v rôznych témach. Som v rozpakoch kde napísať otázku či odpoveď či otvoriť novú tému čo je veľmi ľahké a dokonca naj jednoduchšie a tak ich mať na konte čo najviac. Tak toho vôbec nie som zástancom.
Preto nedá mi na to reagovať, a neviem či súhlasia aj iní poraďáci, ak poprosím Richarda, nech posúdi, či sa nedajú niektoré témy úzko súvisiace zlúčiť v jednu.
Myslim, ze ten tvoj napad so zlucenim tem je nerealizovatelny po viacerych strankach. V kazdej zo suvisiacich tem uzivatelia reagovali ci uz na niektoru temu, alebo na konkretne prispevky. To by sa potom ako do zadania jednej temy skopirovali zadania ostatnych suvisiacich tem a prispevky by sa na preskacku vyskladali? Myslim, ze by z toho bol len riadny misung a chcel by som vidiet toho cloveka co by sa zacal v tych tisickach temach hrabat a hladat suviasiace, nejako ich vyskladavat a zlucovat atd. Sizyfovska praca
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

AlaNR a robin 78
Myslela som to z dôvodu, že bola daná téma "Plastové okná v Žiline". Ja som pridala do tejto témy svoj príspevok, ale som z Košíc. Nemusela som, mohla som otvoriť novú túmu "Plastové okná v Košiciach", aspoň by boli reakcie aj na môj príspevok nie?, ale žiaľ nie sú aspoň doposiaľ som nevidela. Neviem si predstaviť, keby každý z iného mesta otváral nové príspevky pre svoje mesto. to by bolo ich neúrekom nemám pravdu?!
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tak potom tiež nechápem, prečo je na recepty jedna obrovská téma s niekoľko stovkami podtém.
Veď sa jedná o jedlo a to ide iba do žalúdka, nie?
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Zitulda v tejto teme ma skor zaujimali skusenosti a nazory na tieto profily ako na dodavatela okien, co bola v tomto pripade len podotazka, zato aj nova tema.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

No dobre chalani, nejdem s Vami hrať Wabank. Nechajme to áno?!!! Nakoniec ja som od NR veľmi ďaleko.
Ešte toľko k receptom a podreceptom - Ak zadáš recepty, nájdeš podrecepty? nie?! alebo sa mýlim? Ale skús zadať Okná čo nájdeš?! Síce to nie je z mojej strany neoverené a preto Sorry.
Aaaa Teba len tieto profily a názor na ne zaujíma, alebo aj nespočetné ďaľšie? Na Slovensku našom malo je nespočetne veľa predajcov aj s uvdenými profilmi, možno aj výrobcov. Čo predajca ponúka, výrobca ten istý profil a výrobok od neho je iný ako u predajcu.Tak z tohoto dôvodu je ozaj veľmi dôležité pozrieť rez cez profily u výrobcu, hlavne aké majú vnútorné výztuže a nakoniec kovanie - je rozdiel veľký. No viete, nie som si istá či by som chcela ten najnaj..... profil a to najnaj...... kovanie, či sa nájde výrobca (určite nie predajca) čo vyrobí okno také aké by som si priala ja. Mať OK profily s OK kovaním a dajpánboh najlepšiu čatu čo Ti osadí a tak, ako by sa malo všetko OK urobí.
PS:Zo skúsenosti,čo som zistila u súsedy, keď ma zavolala pozrieť sa aké má krásne okno uvádzam že ak si neznalý a natrafíš na neseriózneho dadávateľa, nepoznáš pri hotovom výrobku či je 5-komorový profil, ktorý si si objednal,môže sa stať aj to, že Ti dodajú len troj, osadia dokonca dobre aTy si HAPPY, že máš príma okno, ale zaplatil si za 5-komorový a dali ti troj,.
Naposledy upravil Zitulda : 09.07.08 at 17:48
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Pre mňa je táto téma zaujímavá, pretože ja tiež sa rozhodujem pre seriozneho dodavateľa plastových okien a samozrejme aj montáž. Ponuka je tak široká a keď človek v tom nie je znalý v tejto oblasti je veľmi ťažko sa správne rozhodnúť, a vôbec čo je najlepšie. V čom byť opatrný a podľa čoho si vyberať najlepšieho dodávateľa.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

branislavp Pozri príspevok
Pre mňa je táto téma zaujímavá, pretože ja tiež sa rozhodujem pre seriozneho dodavateľa plastových okien a samozrejme aj montáž. Ponuka je tak široká a keď človek v tom nie je znalý v tejto oblasti je veľmi ťažko sa správne rozhodnúť, a vôbec čo je najlepšie. V čom byť opatrný a podľa čoho si vyberať najlepšieho dodávateľa.
Ja by som Ti poradil aby si firmu riadne preklepol a riadne overil lebo ja som mal firmu ktorá mi dodnes nedorobila okná a nepomohlo mi nič aj ked´sme dali všetko do televízií. Máme Salamander su strašne pekné a bielučké na dome svietia ,,dorobila mi iná firma....Doporučil by som Salamander ale firmu si treba veľmi , veľmi preveriť.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať