Zavrieť

Porady

Plastove okna

Momentalne sa zapodievam hladanim dodavatela na vymenu plastovych okien pre RD. Mam niekolko cenovycj ponuk. Tych profilov je spusta a je problem sa v nich zorientovat. Napr. mam cenove ponuky na profily:
Aluplast
Trocal
Rehau
KBE
Salamander

Mozete prosim napisat skusenosti s tymito profilmy, ci uz pozitivne alebo negativne, resp. ktorym je lepsie sa vyhnut?

Cenovo to vychadza dost podobne, ked boli niekde aj vyssie ceny, tak firmy tam hodili vacsiu zlavu, takze ceny nie su vyznamne rozdielne. Lenze cena nie je vsetko ked robota bude odflaknuta, neodborne zrealizovana, preto sa chcem spytat na nejakeho dodavatela v NR a okoli, s ktorym ste mali dobre skusenosti? Dakujem.
Naposledy upravil robin78 : 25.06.08 at 11:26
Usporiadat
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Pekný večer, ďakujem za príspevok, Tvoju skúsenosť beriem do pozornosti, ale musím povedať, že nie je to jednoduché správne si vybrať z ponuky aj okná aj práce, aby boli kvalitné. Ešte raz dakujem. Všetko s úsmevom ide ľahšie.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

branislavp Pozri príspevok
Pekný večer, ďakujem za príspevok, Tvoju skúsenosť beriem do pozornosti, ale musím povedať, že nie je to jednoduché správne si vybrať z ponuky aj okná aj práce, aby boli kvalitné. Ešte raz dakujem. Všetko s úsmevom ide ľahšie.
Vieš aj mi sme naletely na dobrú ponuku a potom sme dopadli tak ,že dodnes sme stoho hotový a veľa tresných oznamení a súdnych sporov nehovoriac o televizií a ten človek podniká dálej , preto chcel som ťa varovať ak náhodov si natrafila na tochto človeka , ale dnes už máme hotové čo nám musela dorobiť iná firma Salamander...
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Naďalej zbieram informácie o plastových oknách. Zaujíma ma, ktoré firmy dodávajú plastové okná z profilu Salamander, aká je priepustnosť svetla cez sklo, keď je tu ine sklo /argon/, či na to musí mať výrobca okien certifikát. Čo sa týka šírky rámov musím konštatovať, že zatial čo mám presondované, tieto sú podstatne širšie. Z toho mám obavy, že či to nebude mať negatívny dopad na prirodzenú svetelnosť, resp. že zabudovaním plastových okien sa nám naruší tento parameter. Keď sledujem na domoch a bytovkách plastové okná vidím, že tie rámy na plastových oknách sú značne širšie.
Kto má skúsenosti, prosím poraďte. Ďakujem
0 0
joki joki

joki je offline (nepripojený) joki

A prečo si orientovaný na plastové okná? Nič v zlom, ale o fyzikálno-chemických vlastnostiach šľachteného PVC nemáš ani potuchy. Opakujem, nič v zlom. Je to len otázka reklamy, ako na pracie prášky, farbu na vlasy, a podobné mezmysli. Prečo výrobcovia na drevené eurookná neinzerujú reklamu. Je to kvalita. Majú odbyt. A s cenou by si bol asi prekvapený. Názov profilu je dôležitý z marketingového hľadiska, to je tak všetko. Podstata plastu je ta istá. Počet komôr v profile, len oblbovák. Na výstavach vystavujú výrobcovia svoje výrobky v reze, kde je v plastovom profile vložený hliníkový profil, tak tomu dali korunu. Šírka rámu má eliminovať jednu z niekoľkých nevýhod "plasťákov" a to, že absentuje výstuha v ráme, je to prehýbateľné, labilné, ani nechci vedieť čo tam dávajú. Nechcem meniť tvoj názor, okná nekupuješ na pár rokov, je to nemalá investícia, podľa záujmu o problém vidím že troch zbehlý. Prepočítaj, koľko % plochy okna pripadá na rám. To je tiež dôležité, zisti si prestup tepla cez plast a cez drevo. Sklo je rovnaké. Porovnaj prestup tepla. Plast stárne. Spýtaj sa hasičov, akú a prečo berú so sebou výbavu k požiaru bytu kde sú plastové okná. Potom možno pochopíš, čo si dáš do bytu. Je to problém na dlhú debetu. Nech sa ti darí.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

joki Pozri príspevok
A prečo si orientovaný na plastové okná? Nič v zlom, ale o fyzikálno-chemických vlastnostiach šľachteného PVC nemáš ani potuchy. Opakujem, nič v zlom. Je to len otázka reklamy, ako na pracie prášky, farbu na vlasy, a podobné mezmysli. Prečo výrobcovia na drevené eurookná neinzerujú reklamu. Je to kvalita. Majú odbyt. A s cenou by si bol asi prekvapený. Názov profilu je dôležitý z marketingového hľadiska, to je tak všetko. Podstata plastu je ta istá. Počet komôr v profile, len oblbovák. Na výstavach vystavujú výrobcovia svoje výrobky v reze, kde je v plastovom profile vložený hliníkový profil, tak tomu dali korunu. Šírka rámu má eliminovať jednu z niekoľkých nevýhod "plasťákov" a to, že absentuje výstuha v ráme, je to prehýbateľné, labilné, ani nechci vedieť čo tam dávajú. Nechcem meniť tvoj názor, okná nekupuješ na pár rokov, je to nemalá investícia, podľa záujmu o problém vidím že troch zbehlý. Prepočítaj, koľko % plochy okna pripadá na rám. To je tiež dôležité, zisti si prestup tepla cez plast a cez drevo. Sklo je rovnaké. Porovnaj prestup tepla. Plast stárne. Spýtaj sa hasičov, akú a prečo berú so sebou výbavu k požiaru bytu kde sú plastové okná. Potom možno pochopíš, čo si dáš do bytu. Je to problém na dlhú debetu. Nech sa ti darí.
Boze ale tu niekto drísta.

Si este nevidel reklamu na eurookna ? - gratulujem tu je ich rovnako plno ako na plastove - ide o kseft a ked nie o zviditelnenie materialu tak hlavne firmy ktora s nimi robi.

Neviem kde si videl plastove okno bez vystuhy - ale kazdy poriadny vyrobca ju tam musi davat - a nieje hlinikova ale z pozinkovaneho plechu vacsinou hrubky 2 mm.
Ak neveris pod mi preniest moje balkonove dvere

Pocet komor oblbovak ?- ( nevravim ze sa treba drzat len poctu komor) ale ked su spravne navrhnute tak svoju funciu maju.
Preco stavas z dierovanej tehly alebo porobetonu ? - tie maju tie komory tiez len ako oblbovak

Prestup tepla ? - no hod sem nejaku odbornu studiu nech to porovname.

plast starne - chvalabohu ze drevo nie a nieje to na nom ani vidno - pre ktoreho slaka ludia menia tie stare skvele drevenne okna ?
0 0
Aiculka Aiculka

Aiculka je offline (nepripojený) Aiculka

ahoj branislavp, my sme si dali Salamander... ako som pisala, rozhodovali sme sa dlhsie a robila som si taktiez analyzy, prepocty v tabulkach... ak firma chce, aby si jej dal zakazku, tak pojde s cenou dole naslubuje ti vselijake zlavy LEN tebe, hoci ich davaju kazdemu, kto ich pyta resp. mozno aj nie. skusenost s tymto salamanderom, okna su fakt sirsie, resp. vzhladovo masivnejsie, hlavne z vnutra izby, su belie a vyrobca zarucuje belost pre dlhsiu dobu (ci to bude naozaj, uvidime). Priepustnost svetla je perfektna, hoci to neviem porovnat s inymi typmi okennych skiel. Z takeho nasho povsimnutia sme zistili, ze ked mame otvoreny vetrak tak sa nam v izbe velmi ozyvaju hlasy az vonku - byvame v dome asi 10m od cesty na kopceku, ale ked idem po ceste, tak pocujem vsetky hlasy, ozveny ..hoci nerozumiem.. to nam zase kusok vadi, neviem ci maju ludia taku skusenost aj pri inych plastovych ci euro-oknach...
0 0
Aiculka Aiculka

Aiculka je offline (nepripojený) Aiculka

este som chcela doplnit, ze predajcovia maju urcite cenove hladiny okien a tento salamander 5komorovy je z drahsie cenovej hladiny
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Ľudkovia poraďte, francúzske okno (plastové) otváravé a to isté okno posuvné - jedna časť pevná a druhá posuvná, veľkosť celková 140x200 cm, bude situované zo severnej strany. Ktoré z týchto okien bude háklivejšie na vnikanie chladu dnu?
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ahojte poraďáci, ďakujem za Vaše príspevky. Ešte sme sa nerozhodli definitívne či plastové, alebo iné okná. Najviac sa však zaujímame o plastové okná kvôli cenám.V našom prípade sme sa orientovali preto na plast, pretože náš byt sa nachádza na najvyššom poschodí, t.j. je tu vždy riziko pretekania rovnej strechy. A drevo a voda sa príliš nemajú radi, a navyše aj údržba drevených okien je nákladnejšia. Preto ešte prosím, kto má skúsenosti či už dobré, alebo zlé s plastovými oknami nech pridá svoj príspevok. Ďakujem.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ahoj Aiculka, v príspevku uvádzaš, že si spokojná s profilom Salamander. Že tie okná vyzerajú masívnejšie, plast je bielučky. Ja práve keď pozerám po osadených plastových oknách, mne sa javí, že tie plastové rámy na oknách sú príliš široké, keď to porovnám s našimi starými oknami. Na jednej okennej table to robí z jednej strany 2,5 cm a z druhej strany tiež 2,5 cm. Keď som laik a zoberiem si pravítko a pozriem na 5 cm je to dosť keď si predstavím, že na okne sú 2 krídla. A jednu veľkú okennú tablu z môjho hľadiska neuznávam. Takže z toho mi vychádza, že na tom okne bude viac plastového rámu adekvátne ku sklu. Takže aj svetelnosť tým bude obmedzenejšia, lebo priestor na sklo bude menší. Šírka rámu u plastových okien nie je všade rovnaká, aspoň podľa toho čo vidím či už podľa skutočnosti na domoch, bytovkách, ale aj na prospektoch . Tiež nepoznám aká je priepustnosť svetla cez sklá, v porovnaní so starým klasickým pôvodným sklom. Ďakujem.
0 0
AťaK AťaK

AťaK je offline (nepripojený) AťaK

Dobrý deň.
Nevie mi niekto poradiť, kde by som našla technologický postup na montáž plastových okien. Mala som tu montážnu partiu a ich montáž bola veľmi neodborná. Chcela by som vedieť, na koľko kotiev sa majú uchytiť, akú veľkú medzeru možno zapeniť a akú, treba vyspraviť stavebným materiálom.
Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať