Zavrieť

Porady

letecká preprava tovaru

V určitých prípadoch by sme chceli tovar prepraviť odberateľovi letecky. Tovar by sa naložil do nášho vozidla v SR a prepravil na letisko vo Viedni, odkiaľ by sa letecky prepravil napr. do Španielska a na letisku by si zákazník tovar prevzal.
Je to kombinovaná doprava a v prvom rade som si nie istá kde začína preprava a aký režim zdanenia sa má použiť. Možnosti sú(alebo aj iné)
1. za začiatok prepravy sa považuje nakládka tovaru v SR a potom fakturácia prebieha:
- odberateľ registrovaný ako platiteľ dane v inom členskom štáte - bez DPH
- odberateľ nie je registrovaný - so slovenskou DPH 19%
2. za začiatok prepravy sa považuje až naloženie tovaru na letisku t.j. na území EÚ a fakturácia prebieha:
- odberateľ registrovaný ako platiteľ dane v inom členskom štáte - bez DPH
- odberateľ nie je registrovaný – musíme sa zaregistrovať v Rakúsku ako platitelia?

Ešte ma zaujíma, ako zvykne prebiehať fakturácia za prepravu, ktorú bude platiť naša spoločnosť za leteckú prepravu v Rakúsku. Letecká preprava sa uvádza v našom daňovom priznaní? Dostanem faktúru alebo len air waybill? Ak si objednáme služby pod IČ DPH na Slovensku tieto služby sú oslobodené od DPH a použijeme samozdanenie? Neviem, aký je postup a čo všetko obnáša takýto spôsob prepravy.
Veľmi mi pomôže každá skúsenosť poraďákov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    letecká preprava tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.