Zavrieť

Porady

technické zhodnotenie DHM

Dobrý deň, rád by som sa opýtal na postup pri technickom zhodnotení hmotného majetku. V 6/08 sme technicky zhodnotili server o 50.000,-. Mesiac 6/08 bol posledným mesiacom kedy sa účtujú účtovné odpisy a v ňom prišlo k technickému. Používame daňové odpisy zrýchlené a účtovné rovnomerné. Ako postupovať keď zostatková cena bola 1000 Sk? Odpisovať 50.000+1.000 na ďalšie 4 roky? Ale zaradiť to zhodnotenie ako druhy majetok a odpisovať ho zvlášť 4 roky? Alebo je to inak? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    3) Ocenenie jednotlivého dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku sa zvýši o náklady na dokončené technické zhodnotenie, ak náklady v úhrne za účtovné obdobie sú vyššie ako suma uvedená v osobitnom predpise11) a technické zhodnotenie je v tomto účtovnom období uvedené do užívania. Náklady neprevyšujúce uvedenú sumu sa môžu účtovať ako
    a) technické zhodnotenie,
    b) služby, ak ide o dlhodobý nehmotný majetok,
    c) náklady na hospodársku činnosť, ak ide o dlhodobý hmotný majetok.

    TZ je vyššie ako 30 tis. Sk, zvýšim ZC o vykonané TZ a odpisujem za zvýšenej VC (ZC) 1000+50 tis.Sk

    lynn je offline (nepripojený) lynn

    lynn
    Chcela by som sa poradiť ohľadom účtovania technického zhodnotenia auta kúpeného na leasing. Ak technické zhodnotenie je v roku začatia leasingu, mám toto TZ/ prerobenie MV na plyn, zimné pneumatiky/ zaúčtovať osobitne a odpisovať 4 roky /v prípade ak presiahne sumu 1700€/ a použijem účet 029? Je nákup prvých zimných pneumatík technické zhodnotenie? Alebo hodnotu technického zhodnotenia pripočítam k istine a odpisujem rovnomerne so splátkami leasingu 36 mesiacov /nezdá sa mi to správne/. Dakujem

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    lynn Pozri príspevok
    Chcela by som sa poradiť ohľadom účtovania technického zhodnotenia auta kúpeného na leasing. Ak technické zhodnotenie je v roku začatia leasingu, mám toto TZ/ prerobenie MV na plyn, zimné pneumatiky/ zaúčtovať osobitne a odpisovať 4 roky /v prípade ak presiahne sumu 1700€/ a použijem účet 029? Je nákup prvých zimných pneumatík technické zhodnotenie? Alebo hodnotu technického zhodnotenia pripočítam k istine a odpisujem rovnomerne so splátkami leasingu 36 mesiacov /nezdá sa mi to správne/. Dakujem
    Auto kúpené na leasing je podľa môjho názoru prenajatý majetok (až do momentu ukončenia a prepisu), takže by sa mal považovať za iný majetok a odpisovať samostatne.
    Zimné pneumatiky - myslím, že na to nenájdeš jednotný názor. Niekto prvé zimné považuje za TZ, niekto dáva rovno do spotreby - ak si dáš na porade vyhľadať "zimné pneumatiky", zistíš viac.

    technické zhodnotenie DHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.