Zavrieť

Porady

Zaokruhlenie preddavkov na dan z prijmu

Precital som si tu viacere temy o zaokruhlovani dani a preddavkov, ale stale mi nie je jasne najsledovne :
Z danoveho zakladu pre vypocet preddavkov mi vysla dan 73 337,69 Sk. Tu som zaokruhlil na koruny nadol na 73 337 Sk. Po odratani danoveho bonusu a a preddavkov podla par. 43 vysla dan na uhradu pre vypocet preddavkov 66 713 Sk. Pre stvrtrocne preddavky sa tato suma deli 4mi a suma na uhradu bude 16 678,25 SK. Zaokruhlim aj tieto preddavky na 16 678 Sk a spolu teda uhradim 66 712 Sk, alebo jeden preddavok navysim o 1 SK aby sedela suma 66 713 Sk?

vdaka za vyriesenie dilemy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    duficek Pozri príspevok
    Precital som si tu viacere temy o zaokruhlovani dani a preddavkov, ale stale mi nie je jasne najsledovne :
    Z danoveho zakladu pre vypocet preddavkov mi vysla dan 73 337,69 Sk. Tu som zaokruhlil na koruny nadol na 73 337 Sk. Po odratani danoveho bonusu a a preddavkov podla par. 43 vysla dan na uhradu pre vypocet preddavkov 66 713 Sk. Pre stvrtrocne preddavky sa tato suma deli 4mi a suma na uhradu bude 16 678,25 SK. Zaokruhlim aj tieto preddavky na 16 678 Sk a spolu teda uhradim 66 712 Sk, alebo jeden preddavok navysim o 1 SK aby sedela suma 66 713 Sk? vdaka za vyriesenie dilemy
    § 47 Zaokrúhľovanie
    1/ Základ dane, nezdaniteľné časti základu dane [§ 11 ods. 2 písm. b) a ods. 3], daňový bonus (§ 33), zdaniteľná mzda (§ 35), daň (§ 15 a 43), preddavky na daň (§ 34, 35, 42 a 44) a suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane podľa § 50 sa zaokrúhľujú na celé koruny nadol

    Platíš 4 x 16 678.

    Zaokruhlenie preddavkov na dan z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.