Zavrieť

Porady

RZ zdravotné - odchodné

Ahojte,
prosím poraďte mi, lebo ja už som z toho celkom paf.
Na zdravotnej poistovni mi povedali dve nezávisle osoby, že otec podávať DP podávať nemusí a jeho bývalý zamestnávateľ tvrdí, že musí: Tak ako vlastne to je?

Otec ukončil PP k 17.12.2007, od 18.12.2007 evidovaný na UP
Jeho úhrn príjmov od 1 do 11/07 cca činil mesačne okolo 37000,- (neprekročil 51800)
V decembri 2007 mu bolo okrem mzdy za 12/07 vyplatené aj odchodné a odstupné vo výške 1 000 000 Sk (čiže 12/07- 1 000 000)

V zdravotke povedali, že nemusí podať,lebo odchodné sa nezapočítava do zdravotky, ale účtovníčka mi povedala, že prekročil nejakých 700 000 Sk,alebo čosi take.
PLEEEEASE HELP! Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nemusí vykonať RZZP, odstupné a odchodné sa nezapočítava do VZ zamestnanca - na účely zákona o zdr. poistení tento príjem akokeby neexistoval.

    v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

    v.balogova
    TerezaV Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím poraďte mi, lebo ja už som z toho celkom paf.
    Na zdravotnej poistovni mi povedali dve nezávisle osoby, že otec podávať DP podávať nemusí a jeho bývalý zamestnávateľ tvrdí, že musí: Tak ako vlastne to je?

    Otec ukončil PP k 17.12.2007, od 18.12.2007 evidovaný na UP
    Jeho úhrn príjmov od 1 do 11/07 cca činil mesačne okolo 37000,- (neprekročil 51800)
    V decembri 2007 mu bolo okrem mzdy za 12/07 vyplatené aj odchodné a odstupné vo výške 1 000 000 Sk (čiže 12/07- 1 000 000)

    V zdravotke povedali, že nemusí podať,lebo odchodné sa nezapočítava do zdravotky, ale účtovníčka mi povedala, že prekročil nejakých 700 000 Sk,alebo čosi take.
    PLEEEEASE HELP! Ďakujem.

    Neviem, ale nešlo náhodou o jednorázovú mzdu ? Ak je to USS KE tak myslím, že to bolo uvedené ako jednorázová mzda, a vtedy treba RZZP podať.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak by to boli odmeny, prémie a pod. vtedy naozaj treba RZZP podať. Ak tie peniaze boli deklarované ako odstupné alebo odchodné, vtedy RZZP podať netreba. Ak v USS KE namiesto odstupného dávajú jednorazovú mzdu, tak ľutujem ich US majiteľov.

    RZ zdravotné - odchodné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.