Zavrieť

Porady

STRAVNÉ LISKTY

Ahojte poradaci,
potrebujem surne poradit..
Máme 19 ks lístkov po 89,-
3 x 20 ks po 90,-
Mám dať zamestnancovi 3 listky (dovod PN), dalsí zamestnanec 23 lískov a posledny zamestnanec 21 liskov.. Ako to mam porozdelovat,ked su rozne hodnoty? ideme uz dominat tie za 89,- sk a neviem ako to poriesit,aby sedelo rozuctovanie..
Ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    osobne si myslim, ze akymkolvek prerozdelovanim velmi jednoducho dochadza k situacii, kedy bude niektory zamestnanec znevyhodneny, nakolko dostane listok v nizsej hodnote..

    situaciu by som skor riesila tym, ze vsetkym zamestnancom dam listky vo vyssej hodnote, ktora bola firmou schvalena, a zvysne stravne poukazky s nizsou hodnotou by som vratila do spolocnosti, kde poukazky nakupujete..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stina Pozri príspevok
    Vráť lístky v hodnote 89,-- a namiesto nich odober lístky v hodnote 90,-- Sk.
    A možno ani nie,( ale tá možnosť vrátenia tu je) určite doplatok zamestnanca na ne je rozdielny, možno jeden bude súhlasiť s nižšou hodnotou. Zvyšné do skutočného nároku by som mu dala v tej vyššej hodnote.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    a to sa daju vratit listky? a je to bezplatne? a kebyze to robim tak,ze napr. sebe by som dala 19 ks po 89,- a potom 4ks po 90,- sk? nerobilo by mi to problem v niecom?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    caucico Pozri príspevok
    a to sa daju vratit listky? a je to bezplatne? a kebyze to robim tak,ze napr. sebe by som dala 19 ks po 89,- a potom 4ks po 90,- sk? nerobilo by mi to problem v niecom?
    SL sa dajú vrátiť, ale platí sa tiež admin. poplatok.
    Súhlasím s twetty.
    Zamestnanec, hoci dostane SL v nižšej nom. hodn., nebude ukrátený, lebo tak pravdepodobne bude sám menej doplácať zo svojho za SL (pokiaľ im to celé nehradíte z prostriedkov zamestnávateľa, mám na mysli časť z nákladov a zostatok zo SF-aj keď menšie firmy nie sú tak "silné"...) .
    Takže podľa vašej kalkulácie predaja by som to len jednoducho vysvetlila zamestnancom, že máte taký stav SL v pokladni, potrebujete to vydať, ukrátený nebude nikto, lebo ten, kt. bude mať SL v nižšej nom., hodnote menej doplatí...ale záleží na Vašej kalkulácii výdaja SL a doplatkov za SL od zamestnancov...

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    atka4 Pozri príspevok
    SL sa dajú vrátiť, ale platí sa tiež admin. poplatok.
    Súhlasím s twetty.
    Zamestnanec, hoci dostane SL v nižšej nom. hodn., nebude ukrátený, lebo tak pravdepodobne bude sám menej doplácať zo svojho za SL (pokiaľ im to celé nehradíte z prostriedkov zamestnávateľa, mám na mysli časť z nákladov a zostatok zo SF-aj keď menšie firmy nie sú tak "silné"...) .
    Takže podľa vašej kalkulácie predaja by som to len jednoducho vysvetlila zamestnancom, že máte taký stav SL v pokladni, potrebujete to vydať, ukrátený nebude nikto, lebo ten, kt. bude mať SL v nižšej nom., hodnote menej doplatí...ale záleží na Vašej kalkulácii výdaja SL a doplatkov za SL od zamestnancov...
    Ok,tak len vydam niekomu v mensej hodnote a zvysok dam z tych 90,- a pri zrazke z mzdy to rozratam. napr 19*89 a 4*90. a potom zamestnancovi ztrhnem 45%? a zamestnavatel z tej celkovej sumy 55%.

    AMM je offline (nepripojený) AMM

    AMM
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť:
    Nakupujeme SL (nie gastrolístky) bez DPH 2,74 EUR, teda s DPH 3,26 EUR/ks, čo účtujem 213,343/321.
    Podľa kalkulácie zamestnancom predávame SL po 1,34 EUR/ks, čo zaúčtujem 335/213,343.
    Prechádzame na gastrolístky a zamestnanci mi vrátili 10 ks SL, ktoré im ostali. Musím im vrátiť za ne peniaze, teda 13,40 EUR.
    Poraďte mi, prosím, ako to zaúčtovať, aby mi sedela 213. A čo s DPH?

    Ďakujem!

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    AMM Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť:
    Nakupujeme SL (nie gastrolístky) bez DPH 2,74 EUR, teda s DPH 3,26 EUR/ks, čo účtujem 213,343/321.
    Podľa kalkulácie zamestnancom predávame SL po 1,34 EUR/ks, čo zaúčtujem 335/213,343.
    Prechádzame na gastrolístky a zamestnanci mi vrátili 10 ks SL, ktoré im ostali. Musím im vrátiť za ne peniaze, teda 13,40 EUR.
    Poraďte mi, prosím, ako to zaúčtovať, aby mi sedela 213. A čo s DPH?

    Ďakujem!
    Vrátenie lístkov nakúpených v tom istom účtovnom roku treba odmínusovať takým istým zápisom, ako bol predaj. Interný doklad o vrátení má povahu dobropisu, mínusované sumy nabehnú na opačné strany účtov, /teda ako 213, 343/335/ . Účet 335 sa vyrovná vrátením peňazí stravníkovi. Účet 213 sa vyrovná vrátením lístkov stravovaciemu zariadeniu /plusom/ 315/213, 343, ak je to tak dohodnuté. Vrátenie peňazí stravovacím zariadením 221/315. Ak zariadenie vratku lístkov oprávnene odmietne, tak odpis najneskôr pri inventarizácii 569/213, alebo 569/315 bez vyčíslenia DPH na škody. DPH z vrátenia lístkov stravníkom v evidencii DPH - záznamoch a v priznaní by malo zostať na pôvodnej strane, ale mínusom.
    .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.