Zavrieť

Porady

odpisova skupina

do akej odpisovej skupina zaradim v zmysle zakona o dani z prijmov

Tatru T815 R11 na prepravu dreva 6x6
celková hmotnosť 26 600kg pocet naprav 3


a
Tatru T815 s hydraulickou rukou PENZ
celková hmotnosť 22 000kg pocet naprav 3


podla mna asi do II.Odpisovej skupiny...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Skus pozrieť v prílohe:

    http://www.porada.sk/167932-post3.html

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    to som si presla a neviem
    ci je to motorove vozidla na nakladnu prepravu kond 34.10.4 co je I odp.SK nad 1,5t

    alebo
    motorove vozidla na špeciálne účely inde neuvedené čo je kond 34.10.54 a to je II odp. skupina

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Pomôžeme si takto:

    Tú prvú Tatru by som zaradila do 1.OS 34.10.4 (na Tatru sa dáva buď kontajner, alebo drevo.

    (Martinka skús si pozrieť tému vo vyhľadávači DESTA, tam sa pýtala ohľadom NA a môjho prostého rozlišovania pojmu NA a kamion, možno si vytvoríš obraz)

    http://www.parma.cz/thumbs/dr32-0-1115388425.jpg

    Túto druhú Tatru by som zaradila do 2.OS, hrabala som v KP, ale nie som si istá, možno sa ešte niekto vyjadrí a pripojí linky.
    Tá rika je na nakladanie kontajnerov, na odľahy.....??

    34.10.54 Motorové vozidlá na špeciálne účely, i. n.

    Z: Hasičské autá; pojazdné miešačky na betón; kontajnery na odpad, odťahové vozidlá, zametačské vozy, pojazdné dielne a laboratória, pojazdné röntgenové stanice, operačné vozy a zubolekárske stanice, vozidlá na ťahanie žeriavov, terénne autá (jeep) atď

    http://www.parma.cz/reference-detail.html?auto=32&det=7

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    ta prva tatra sluzi prepravu dreva a ta druha tiez len ma tu HRuku...
    najviac je problem ze leasingova spolocnost na obe auta dohodla dobu splacania len na 36 mesiacov tzn. akoby obe nakladne auta zaradila do I odps. skup

    Oci je offline (nepripojený) Oci

    Oci
    Myslím, že niet čo špekulovať. Je to leasing, odpisuješ obidve autá rovnomerne po dobu 36 mesiacov. Účtovné i daňové odpisy sa rovnajú.

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    no ale neviem ak to auto ma byt v II odpis. skupine tak potom leasingova zmluva nesplna podmienky v zakone dane z prijmov §2 pis s) bod 2 nakolko doma trvania leasingu nie je 60% doby odpisovania a potom to chapem ako porusenie podmienok leasingu a v zmysle § 17 ods. 26 a) neuplatnujem odpis leasingovy v zmysle § 26 ods. 9 ale uplatnim bud zrychleny alebo rovnomerny odpis... co bude pre mna vyhodnejsie ...

    a preto mam obavy lebo z toho vzniknu rozdiely

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    pozrela som si vsekty dokumenty od TP ... a zistila som že ta prva
    Tatra T815 R11 na prepravu dreva 6x6
    celková hmotnosť 26 600kg pocet naprav 3 - ma v TP uvedene nakladne vozidlo - specialne

    a to druhe auto
    Tatru T815 s hydraulickou rukou PENZ to uveden v TP nema ale podla mojho nazoru to asi tiez bude odpisova skupina II.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.