Zavrieť

Porady

JU - učtovanie

Chcela by som sa spýtať, či je daňovou kontrolou akceptované napr. nasledovné učtovanie hotovostných bločkov z ERP :

na A4 si nalepím bločky z ERP od jedného dodávateľa od 1.6.-30.6.2008
rozpíšem si ich na ZD,DPH a spolu a zároveň to zaučtujem jedným výdavkovým dokladom. Tento spôsob používam hlavne v prípade, kde bločky
strácajú farbu a sumárne ich prefotím ako doplnkový doklad. Každý bloček má síce iné zdaniteľné obdobie v rámci mesiaca ale do DPH to ide v danom mesiaci. V predchádzajúcom zamestnaní som síce učtovala v PU, tam som
na každý bloček vystavila nový VD mali sme to vo vnútornej smernici, nakoľko aby bol dodržaný dátum zdaniteľného plnenie.

Taktiež sa chcem spýtať, v prípade platby kartou v ERP reštaurácia sa kópie dokladov z postterminálu o zaplatení daného účtu po správnosti majú priložiť ako doklad ku mesačnej uzávierke ERP,alebo ku avízam v ktorých je daná platba pripísaná na náš účet napr. v SLSP ?

Taktiež by som poprosila, ak niekto viete o dobrej knihe o JU vrátane praktických príkladov aby ste mi napísali názov a vydavateľa.


Za všetky príspevky vopred ďakujem.


S pozdravom enyma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Ja to sumárne neúčtujem. Ale tu máš diskusiu k výdajovým a príjmovým dokladom:
    http://www.porada.sk/t10475-prijmove...e-doklady.html
    Knihy:
    Ing. Eva Vachová, Jednoduché účtovníctvo v praxi, Petrus Bratislava
    Ing. Amália Spitzová, Jednoduché účtovníctvo - praktický sprievodca, Iura Edition s.r.o., Bratislava

    Gima je offline (nepripojený) Gima

    Gima
    Najnovšia kniha je z vydavateľstva EPOS: Ing. Zdenka Fabová: Jednoduché účtovníctvo podnikateľov pre začiatočníkov a pokročilých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.