Zavrieť

Porady

koľko vás vyšli základy??

viete mi niekto povedať, koľko vás cca vyšli základy aj s dekou??

vybrala som si domček rozmerov cca 11,5 na 9,5 (bungalow 26 od prodomu), tak by ma len tak orientačne zaujímalo, koľko to cca bude stáť??
Tak predbežne sme si počítali, koľko by to malo vyjsť, ale chcela by som vedieť uŽ praktické skúsenosti
Usporiadat
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

VeronikaT Pozri príspevok
viete mi niekto povedať, koľko vás cca vyšli základy aj s dekou??

vybrala som si domček rozmerov cca 11,5 na 9,5 (bungalow 26 od prodomu), tak by ma len tak orientačne zaujímalo, koľko to cca bude stáť??
Tak predbežne sme si počítali, koľko by to malo vyjsť, ale chcela by som vedieť uŽ praktické skúsenosti
základy rozmer 20,5 x 9 plus deka vyšli na 360 000,- Sk
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
martinalupi martinalupi

martinalupi je offline (nepripojený) martinalupi

ahoj kazu!
mozno sa sem votrem ale mame podobny domcek rozmermy a chcela by som vediet co ta vysla hruba stavba ak si to uz dostaval...dakujem
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

martinalupi Pozri príspevok
ahoj kazu!
mozno sa sem votrem ale mame podobny domcek rozmermy a chcela by som vediet co ta vysla hruba stavba ak si to uz dostaval...dakujem
Pocitaj tak 2mil+, pokial to nebude stavane svojpomocne. Moze sa to blizit aj k 3mil, podla pouziteho materialu a firmy.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

martinalupi Pozri príspevok
ahoj kazu!
mozno sa sem votrem ale mame podobny domcek rozmermy a chcela by som vediet co ta vysla hruba stavba ak si to uz dostaval...dakujem
Zatiaľ je len deka.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

my mame cca 130m2, z toho 40 metrov podpivničena, naklady cca 360 tis korun svojpomocne. Vyška zakladov nad sučasnym terenom 1,6 metra.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Pocitaj tak 2mil+, pokial to nebude stavane svojpomocne. Moze sa to blizit aj k 3mil, podla pouziteho materialu a firmy.
zdravim - 2 - 3 mio za hrubu stavbu ??? sa mi zda moc ... mozno tie ceny rastu tak rychlo, ze ich nestiham registrovat ... ja planujem stavat na jesen08 - jar09 ... dom - prizemie+podkrovie (bez pivnice), uzitkova plocha prizemie 75m2 a poschodie 79m2 ... aky je cca odhad na hrubu stavbu (Sk/m2 .. a pod ??) ... resp na cely dom ?
dik
r
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

ak maš možnosť, postav hrubu stavbu ešte teraz, ušetriš celkom slušne peniaze. Fakt ceny železa, cementu, zakl. stavebnych surovin rastu pomaly z tyzdna na tyzden. Medziročne niektore materialy šli aj o 30% vyššie. Dôležité je, z akych materialov chceš stavať. Ak použiješ porfix, ten je dosť lacny oproti ytongu. takisto v zateplovani maš dosť veľke rozdiely. Treba ratať metre štvorcove muriva a na strankach vyrobcov zoženieš zakladne ceny. Ak najdeš prdajcu s lepšimi cenami, tak je to určita rezerva v planovani penazi. K tomu si daj ako rezervu pre istotu svojpomocne cca 20% za pracu z použiteho materialu. V pripade krovu je to cca 400 sk/m2 - kompletka (stavba krovu + pokrytie škridlami bez klampiara). Ak je jednoduchy krov, tak to bude menej.

Kazdy odhad bez konkretnych vstupnych udajov je len velmi hrube cislo, ktore aj tak bude podstatne ine.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
mladymuz Pozri príspevok
ak maš možnosť, postav hrubu stavbu ešte teraz, ušetriš celkom slušne peniaze. Fakt ceny železa, cementu, zakl. stavebnych surovin rastu pomaly z tyzdna na tyzden. Medziročne niektore materialy šli aj o 30% vyššie. Dôležité je, z akych materialov chceš stavať. Ak použiješ porfix, ten je dosť lacny oproti ytongu. takisto v zateplovani maš dosť veľke rozdiely. Treba ratať metre štvorcove muriva a na strankach vyrobcov zoženieš zakladne ceny. Ak najdeš prdajcu s lepšimi cenami, tak je to určita rezerva v planovani penazi. K tomu si daj ako rezervu pre istotu svojpomocne cca 20% za pracu z použiteho materialu. V pripade krovu je to cca 400 sk/m2 - kompletka (stavba krovu + pokrytie škridlami bez klampiara). Ak je jednoduchy krov, tak to bude menej.

Kazdy odhad bez konkretnych vstupnych udajov je len velmi hrube cislo, ktore aj tak bude podstatne ine.
ono mi to zavisi od stavbneho povolenia - ak by som ho dostal na jesen, hnede zacnem pracovat na stavbe .. ak vsak nie, tak musim cakat ... to neurychlym ... stavat ale idem z porothermu, strecha z tondachu ... vacsinou vsetko klasicke materialy ... svojpomocne stavat asi nebudem, skor to dam firme na kluc (podla ceny), alebo po etapach .. uvidim ... nejaky budget na dom mam, takze uvidim od konkretnych ponuk ...
0 0
lenkka81 lenkka81

lenkka81 je offline (nepripojený) lenkka81

som... :-)))
Ahojte,stavali sme dom od roku 2003 pribl. 1,5 roka rozmer 8,75x8,75 /vonk.miera/+ podkrovie, vsetko mimo pár vecí si robil manzel sam+pár obetavých z rodiny a pri vsetkej skromnosti sme minuli 1.600.000,- sk. O tom,kolko by sme este potrebovali radsej nehovorím, ale nejakých 200,000.- by určite padlo vhod...mojím odhadom je hrubá stavba asi cca 1/4 z celkovej sumy ktoru clovek do domu vrazí, samozrejme je to individualne podla narokov. Som rada ze to už mame viac menej za sebou, ale pocit, ked sa s kavickou prejdes okolo vlasneho domku, posedís na vlasnej terase, povenujes sa vlasnej zahradke atd atd je na nezaplatenie...
0 0
Stanley.P Stanley.P

Stanley.P je offline (nepripojený) Stanley.P

13,5m x 10,5m ma vyslo cca 200.000Sk (nieco firma a ostane svojpomocne).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
V roku 2005: rozmer 8 x 14,7 m za 130 tisíc. Väčšina práce svojpomocne (nie miešanie betónu).
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ROMBOR Pozri príspevok
ono mi to zavisi od stavbneho povolenia - ak by som ho dostal na jesen, hnede zacnem pracovat na stavbe .. ak vsak nie, tak musim cakat ... to neurychlym ... stavat ale idem z porothermu, strecha z tondachu ... vacsinou vsetko klasicke materialy ... svojpomocne stavat asi nebudem, skor to dam firme na kluc (podla ceny), alebo po etapach .. uvidim ... nejaky budget na dom mam, takze uvidim od konkretnych ponuk ...
Urcite stavaj jednoduchy dom, tam moze byt taky rozdiel, ze sa ti zatoci hlava. Jeden dom 150m2 moze byt na kluc za 3mil, a druhy, tiez 150m2 ale komplikovany(sikminy, vikier, atypicke prvky) moze stat kludne 5mil alebo viac.

Co sa tyka povolenia, ked sa dohodnes so susedmi, da sa zacat aj skor.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Urcite stavaj jednoduchy dom, tam moze byt taky rozdiel, ze sa ti zatoci hlava. Jeden dom 150m2 moze byt na kluc za 3mil, a druhy, tiez 150m2 ale komplikovany(sikminy, vikier, atypicke prvky) moze stat kludne 5mil alebo viac.

Co sa tyka povolenia, ked sa dohodnes so susedmi, da sa zacat aj skor.
myslis stavat este pred vydanim stavebneho povolenia ? ... je to legalne ? .. nerad by som, aby mi obec naparila pokutu ... prosim info ...
dnes som dal projekt firme, ktora mi naceni hrubu stavbu komplet, takze o par dni budem mat info o cene ... aj on odporucal, aby som zacal stavat este na jesen, lebo na jar mozu byt ceny opat uz niekde inde ... minimalne si s firmou dohodnem nakup stavebneho materialu na hrubu stavbu este tento rok a uskaldnenie - ak by som musel zacat az na jar ..
r
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

potom napis aj cenu aku ti vykalkulovali za hrubu stavbu vratane rozpisu pouziteho materialu. Asi by sme boli zvedavi viaceri . Firmu uvadzat nemusis
0 0
VeronikaT VeronikaT

VeronikaT je offline (nepripojený) VeronikaT

nám včera nakoniec dorazil rozpočet domu pri stavbe na kľúč a celková cena bola 1.9 miliona. Len kúrenie tam účtovali pomaly 200 tisíc a čo sme si dali vypočítavať od známych tí povedali max 100 :-)
majú účtované aj za hutnenie základov, ale žabu si manžel prinesie z práce, keďže predávajú náradie a ešte kopu iných volovín...
tak si myslím, že to ešte pekne skrešeme...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

AndrejG Pozri príspevok
Co sa tyka povolenia, ked sa dohodnes so susedmi, da sa zacat aj skor.
ROMBOR Pozri príspevok
myslis stavat este pred vydanim stavebneho povolenia ? ... je to legalne ? .. nerad by som, aby mi obec naparila pokutu ... prosim info ...
Za začatie stavby bez povolenia môžu dať pokutu. Nechcem triafať, koľko to môže max byť, ale poznám prípad, kde dostali len za vykopanie základov. Našťastie to skresali po známostiach na symbolickú sumu. Záleží od stavebného úradu a jeho zástupcu.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Urcite stavaj jednoduchy dom, tam moze byt taky rozdiel, ze sa ti zatoci hlava. Jeden dom 150m2 moze byt na kluc za 3mil, a druhy, tiez 150m2 ale komplikovany(sikminy, vikier, atypicke prvky) moze stat kludne 5mil alebo viac.

Co sa tyka povolenia, ked sa dohodnes so susedmi, da sa zacat aj skor.
ahoj
len pre obraz posielam zopar fotiek z projektu - podorysy a nahlady ... navrhoval som si ho sam s architektom a profesistami, podla vlastnych predstav ... celkom by ma zaujal nazor nan ...
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

celkom rozumny navrh... jednoducha konstrukcia ... prizemie sa mi velmi paci.. na poschodi by som dal troska sirsiu chodbu, ked vyjdes zo schodiska nech nemas oproti hned stenu.. viac okien do detskych izieb ... do
205 este jedno stresne a do 204 o jedno stresne menej ale namiesto neho normalne okno... deti potrebuju normalne okna v izbe stresne okno nestaci..
no a ja strasne nemam rad ked mam zachod v kupelni... ale ak si tak uz byval a nevadilo ti to tak potom ano
0 0
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

Chutnucky domcek, rozmermi taky akurat. Vyhrady by som mala jedine k tomu ze sa len tak jednoducho (v strede domu schodisko) nebude dat vybudovat dvojgeneracny dom. Pre rodinu je akurat, ale pre dvoch penzistov bude privelky..moj nazor ale inak sa mi paci.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
chandler Pozri príspevok
celkom rozumny navrh... jednoducha konstrukcia ... prizemie sa mi velmi paci.. na poschodi by som dal troska sirsiu chodbu, ked vyjdes zo schodiska nech nemas oproti hned stenu.. viac okien do detskych izieb ... do
205 este jedno stresne a do 204 o jedno stresne menej ale namiesto neho normalne okno... deti potrebuju normalne okna v izbe stresne okno nestaci..
no a ja strasne nemam rad ked mam zachod v kupelni... ale ak si tak uz byval a nevadilo ti to tak potom ano
ono sa jednalo o starsiu studiu, na zaklade ktorej sa robil projekt .. v 205 je samozrejme dalsie stresne okno, v 204 zatial uvazujeme s dvoma velkymi stresnymi oknami ... nechcem davat okno klasicke, bolo by na severnu stranu, tu chcem mat uzatvorenu ... co sa tyka toho, ze WC v kupelni - tak projekt uvazuje s troma kupelnami (kombinovanymi s WC), takze urcite by sme si nemali zavadzat ...
co sa tyka tej chodby, tak ma okolo 1,2 m sirka .. este uvidim, mozno to posuniem na 1,5 m pocas realizacie, dik za pripomienku ...
r
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať