Zavrieť

Porady

koľko vás vyšli základy??

viete mi niekto povedať, koľko vás cca vyšli základy aj s dekou??

vybrala som si domček rozmerov cca 11,5 na 9,5 (bungalow 26 od prodomu), tak by ma len tak orientačne zaujímalo, koľko to cca bude stáť??
Tak predbežne sme si počítali, koľko by to malo vyjsť, ale chcela by som vedieť uŽ praktické skúsenosti
Usporiadat
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
kathy_smal Pozri príspevok
Chutnucky domcek, rozmermi taky akurat. Vyhrady by som mala jedine k tomu ze sa len tak jednoducho (v strede domu schodisko) nebude dat vybudovat dvojgeneracny dom. Pre rodinu je akurat, ale pre dvoch penzistov bude privelky..moj nazor ale inak sa mi paci.
zatial mame dve deti, takze je to ratane pre 4 - 5 ludi ... ked raz deti "vykopnem z domu", resp. ked sa osamostatnia, tak to radsej predam a necham postavit bungalov pre dvoch oddychujucich dochodcov
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ROMBOR Pozri príspevok
ono sa jednalo o starsiu studiu, na zaklade ktorej sa robil projekt .. v 205 je samozrejme dalsie stresne okno, v 204 zatial uvazujeme s dvoma velkymi stresnymi oknami ... nechcem davat okno klasicke, bolo by na severnu stranu, tu chcem mat uzatvorenu ... co sa tyka toho, ze WC v kupelni - tak projekt uvazuje s troma kupelnami (kombinovanymi s WC), takze urcite by sme si nemali zavadzat ...
co sa tyka tej chodby, tak ma okolo 1,2 m sirka .. este uvidim, mozno to posuniem na 1,5 m pocas realizacie, dik za pripomienku ...
r
radsej by som dal to okno aj ked bude na severnu stranu... aj ked su tie stresne okna dobre umiestnene tak dieta z neho neuvidi nic iba oblohu... z pschygologickej stranky je urcite lepsie normalne okno.. chod sa pozriet k niekomu kto ma len stresne okna v izbe este predtym ako zacnete stavat
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
chandler Pozri príspevok
radsej by som dal to okno aj ked bude na severnu stranu... aj ked su tie stresne okna dobre umiestnene tak dieta z neho neuvidi nic iba oblohu... z pschygologickej stranky je urcite lepsie normalne okno.. chod sa pozriet k niekomu kto ma len stresne okna v izbe este predtym ako zacnete stavat
vies, spodna hrana okna je vo vyske 1200 mm (su velke) .. takze dieta vo vyske 1300 mm - 1400 mm vidi z neho von rovnako, ako keby nebolo stresne, ale klasicke ... projektant tam dal naschval taketo okna, aj kvoli predpisanemu osvetleniu miestnosti na zaklade m2, aj kvoli vizualnemu kontaktu s vonkajskom ...
ale - uvidime - vsetko sa moze pocas realizacie zmenit ...
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
chandler Pozri príspevok
radsej by som dal to okno aj ked bude na severnu stranu... aj ked su tie stresne okna dobre umiestnene tak dieta z neho neuvidi nic iba oblohu... z pschygologickej stranky je urcite lepsie normalne okno.. chod sa pozriet k niekomu kto ma len stresne okna v izbe este predtym ako zacnete stavat
len pre nazornost posielam aj rez 2NP
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ROMBOR Pozri príspevok
vies, spodna hrana okna je vo vyske 1200 mm (su velke) .. takze dieta vo vyske 1300 mm - 1400 mm vidi z neho von rovnako, ako keby nebolo stresne, ale klasicke ... projektant tam dal naschval taketo okna, aj kvoli predpisanemu osvetleniu miestnosti na zaklade m2, aj kvoli vizualnemu kontaktu s vonkajskom ...
ale - uvidime - vsetko sa moze pocas realizacie zmenit ...
no hej lenze co mensie dieta? ci az od 6 rokoch moze kukat z okna

inac ten detail sa mi moc nezda spodok toho okna bude nad murivom, takze na neho nepojde teply vzduch z radiatora a bude sa tam dole zarosovat.

a preco tam je nakresleny montovany strop? pokial ja viem tak montovany strop je drahsi ako monolit a este aj menej kvalitny
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
chandler Pozri príspevok
no hej lenze co mensie dieta? ci az od 6 rokoch moze kukat z okna

inac ten detail sa mi moc nezda spodok toho okna bude nad murivom, takze na neho nepojde teply vzduch z radiatora a bude sa tam dole zarosovat.

a preco tam je nakresleny montovany strop? pokial ja viem tak montovany strop je drahsi ako monolit a este aj menej kvalitny
vsetko zaznamenavam a posuvam na projektanta ... ja nie som stavbar, ale "elektrotechnik" a veci okolo projektu som nechal na kompetentnych ... dik za pripomienky, zapracujem ...
r
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

tak daj potom vediet co povedal... uz sa mi par krat stalo ze som videl velmi divne riesenie, cudoval som sa a potom sa ukazalo ze to malo svoj dovod... takze teraz uz nehovorim dopredu ze je nejake riesenie zle, kedze nepoznam vsetky suvislosti
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
chandler Pozri príspevok
tak daj potom vediet co povedal... uz sa mi par krat stalo ze som videl velmi divne riesenie, cudoval som sa a potom sa ukazalo ze to malo svoj dovod... takze teraz uz nehovorim dopredu ze je nejake riesenie zle, kedze nepoznam vsetky suvislosti
uz som to preposlal projektantovi, nech si preveri, ci je to dobre navrhnute (myslim tie okna) ... posielam aj foto, ako by malo fungovat prudenie ...
ked budem mat inak cenu za hrubu stavbu, tak dam vediet ...
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

aha takze ten posledny detail, no dobre moze byt
0 0
noman1 noman1

noman1 je offline (nepripojený) noman1

k teme cena zakladou:

9,5x10,5 - kopane zaklady cca 7 tatier zeminy preč + práca JCB 6 hod cca. 14 tis, betón 5O m3 x 1700/m3 teda 85 tis, železo+betón. tvarovky+kanaliz.potrubie a voda 23 tis, všetko svojpomocne a kasch... teda moje zaklady z doskou cca. 122 tis - šalovacie tvárnice len 1 rada mal som rovinatý pozemok...
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Ja chcem urobit beton zaklad 6x4m aby to bolo do 25m2 drobna stavba bez stav. pov. (na drevenu chatku 5,5x7m)
zaklad do zeme 70 cm? vyska zakladu na teren 50cm
na to pride sirsia plotna 5,5x7m zarovnana na dvoch stranach zo zakladom Na tretej strane precnievajuca 1,5m.
Na stvrtej strane precnievajuca 1,0m.
Staci jej hrubka 10-15cm, aku karirohoz tam dat.
Vie niekto odhadnut cenu takejto zalezitosti komplet dodavatelsky aj z vykopovymi pracami?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

amoo na toto potrebujes projekt statiky.... lebo to nestaci ani zdaleka
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

lenkka81 Pozri príspevok
Ahojte,stavali sme dom od roku 2003 pribl. 1,5 roka rozmer 8,75x8,75 /vonk.miera/+ podkrovie, vsetko mimo pár vecí si robil manzel sam+pár obetavých z rodiny a pri vsetkej skromnosti sme minuli 1.600.000,- sk. O tom,kolko by sme este potrebovali radsej nehovorím, ale nejakých 200,000.- by určite padlo vhod...mojím odhadom je hrubá stavba asi cca 1/4 z celkovej sumy ktoru clovek do domu vrazí, samozrejme je to individualne podla narokov. Som rada ze to už mame viac menej za sebou, ale pocit, ked sa s kavickou prejdes okolo vlasneho domku, posedís na vlasnej terase, povenujes sa vlasnej zahradke atd atd je na nezaplatenie...
ahoj lenka81 to znamena ze 1.800.000 a dom je hotovy?je to sice pet rokov dozadu ale pekne.Napis daco blizsie ake mat.,na com ste usetrili a hl odkial si.
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

ROMBOR Pozri príspevok
ahoj
len pre obraz posielam zopar fotiek z projektu - podorysy a nahlady ... navrhoval som si ho sam s architektom a profesistami, podla vlastnych predstav ... celkom by ma zaujal nazor nan ...
na podkrovi by sm vymenil medzi sebou 204 a 206.
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

ROMBOR Pozri príspevok
vies, spodna hrana okna je vo vyske 1200 mm (su velke) .. takze dieta vo vyske 1300 mm - 1400 mm vidi z neho von rovnako, ako keby nebolo stresne, ale klasicke ... projektant tam dal naschval taketo okna, aj kvoli predpisanemu osvetleniu miestnosti na zaklade m2, aj kvoli vizualnemu kontaktu s vonkajskom ...
ale - uvidime - vsetko sa moze pocas realizacie zmenit ...
ak dobre vidim tak spodna hrana je vo vyske 1350.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
borbi Pozri príspevok
ak dobre vidim tak spodna hrana je vo vyske 1350.
mrkol som do AutoCadu, presne 1389 cm ...
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
borbi Pozri príspevok
na podkrovi by sm vymenil medzi sebou 204 a 206.
206 je spalna a tu chcem mat do zahrady, tak ako aj mensiu detsku izbu 205, kde budu deti, kym niektore vyrastie do "vlastnej izby" ... 204 .. a teda minimalne aj do tej vysky 1400 mm aby videl cez okno ...
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
ROMBOR Pozri príspevok
mrkol som do AutoCadu, presne 1389 cm ...
teda 1389 mm
0 0
pippenak pippenak

pippenak je offline (nepripojený) pippenak

nazdarek
mam základy od apríla , na bungalov 11 od prodomu, vyšli ma na okolo 190 000 a ani som prstom nepohol daj si spraviť viac ponúk, určite sa prekvapiš aké su rozdiely
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pippenak Pozri príspevok
nazdarek
mam základy od apríla , na bungalov 11 od prodomu, vyšli ma na okolo 190 000 a ani som prstom nepohol daj si spraviť viac ponúk, určite sa prekvapiš aké su rozdiely
napíš, prosím, odkiaľ si?
a odkiaľ bola firma na tvoje základy?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať