Zavrieť

Porady

Vratenie dane z brigady v CR

Zdravim,
chcel by som sa opytat, ako postupovat a ake vsetky papiere k tomu potrebujem, aby som mohol dostat spat peniaze zaplatene ako dan z prijimu v CR.
Som v CR na letnej brigade, mam ukoncenu SS a od oktobra idem na VS.
Pracujem na dohodu, kde je uvedeny pocet hodin a brutto hodinova sadzba.

Chcel by som sa opytat ci vobec je mozne, a ak ano co k tomu potrebujem aby som mal narok na vratenie penazi (20%) zaplatenych z vyplaty. Firma mi zraza tuto sumu automaticky, a teda za mna odvadza tan v CR, ale nakolko tu nie som obbanom ani nic, chcel by som tie peniaze potom spat.

Ako teda postupovat?

Vopred dakujem za ochotu a odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    NefroniK Pozri príspevok
    Zdravim,
    chcel by som sa opytat, ako postupovat a ake vsetky papiere k tomu potrebujem, aby som mohol dostat spat peniaze zaplatene ako dan z prijimu v CR.
    Som v CR na letnej brigade, mam ukoncenu SS a od oktobra idem na VS.
    Pracujem na dohodu, kde je uvedeny pocet hodin a brutto hodinova sadzba.

    Chcel by som sa opytat ci vobec je mozne, a ak ano co k tomu potrebujem aby som mal narok na vratenie penazi (20%) zaplatenych z vyplaty. Firma mi zraza tuto sumu automaticky, a teda za mna odvadza tan v CR, ale nakolko tu nie som obbanom ani nic, chcel by som tie peniaze potom spat.

    Ako teda postupovat?

    Vopred dakujem za ochotu a odpovede.
    Potrebujete :
    Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitku, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnení.

    Na základe tohoto potvrdenia si budete môcť podať v ČR daňové priznanie a vyžiadať daň naspäť (ak splníte podmienky dané zákonom o dani z príjmu v ČR ).

    Vratenie dane z brigady v CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.