Zavrieť

Porady

Náhrada za použitie auta - áno či nie

vie mi niekto poradit ako sa robia cesty v JÚ za rok 2007 ked je auto v podnikani? tiež sa to robí pomocou toho koeficientu 5,5 a počíta sa priemerna spotreba? dakujem vopred za pomoc. ak je možné napíšte mi nejaký vzor ako to počítate.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bety4 Pozri príspevok
vie mi niekto poradit ako sa robia cesty v JÚ za rok 2007 ked je auto v podnikani? tiež sa to robí pomocou toho koeficientu 5,5 a počíta sa priemerna spotreba? dakujem vopred za pomoc
Čo znamená "auto v podnikaní"? Je zahrnutý do majetku, a odpisuje sa obstarávacia cena? Ak áno, v tom prípade si nemúžeš uplatňovať paušálnu náhradu, ale len skutočnú spotrebu PHL (teda účtovať bločky o tankovaní).

P.S. A v r. 2007 náhrada bola ešte 6,20 Sk.
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

ano je zaradené do majetku a odpisuje sa. takze musím urobiť skutočnú spotrebu
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

áno skutočnú spotrebu, viesť knihu jázd a kontrolovať spotrebu podľa TP
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

hmm takze to musim najskor urobit knihu jazd podla toho co mi napísali kam chodili a píše sa aj stav tachometra? ked budem mat tu knihu tak potom niečo este počítam
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bety4 Pozri príspevok
hmm takze to musim najskor urobit knihu jazd podla toho co mi napísali kam chodili a píše sa aj stav tachometra? ked budem mat tu knihu tak potom niečo este počítam
Kniha jázd by mala korešpondovať s bločkami o nákupe PHL.
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

no nieco skusim z toho spravit ved mam na tie cesty aj program tak to nahadzem do PC lebo ja viem robit len cesty ked auto nie je v podnikani taketo som este nerobila
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

smith Pozri príspevok
Kniha jázd by mala korešpondovať s bločkami o nákupe PHL.
......... a so skutočným stavom km na tachometri vozidla.
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

moc ti dakujem :O) ste tu super
0 0
dominika dominika

dominika je offline (nepripojený) dominika

Od 1.6.08 je náhrada pre zamestnancov znížená na 5,50 Sk.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dominika Pozri príspevok
Od 1.6.08 je náhrada pre zamestnancov znížená na 5,50 Sk.
no netýka sa to iba zamestnancov, ale každého, kto má nárok účtovať túto základnú náhradu
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

nie nahodou od 13.5? ale ja idem robit za minuly rok cesty a tam nebudem pocitat priemernu spotrebu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bety4 Pozri príspevok
nie nahodou od 13.5? ale ja idem robit za minuly rok cesty a tam nebudem pocitat priemernu spotrebu
Nie, od 1.6. je zmena.
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

kazdy mi hovori inak tak potom neviem co je pravda ale kukla som si to na nete a mas pravdu od 1.6, tu knihu jazd sa da robit aj v programe MRP alebo vo formstudio?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bety4 Pozri príspevok
kazdy mi hovori inak tak potom neviem co je pravda ale kukla som si to na nete a mas pravdu od 1.6, tu knihu jazd sa da robit aj v programe MRP alebo vo formstudio?
Myslím si, že aj aj.
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

este keby tak viete ci musi viest maloobchod s hrackami skladové karty tovaru lebo nikto mi nevie povedat
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bety4 Pozri príspevok
este keby tak viete ci musi viest maloobchod s hrackami skladové karty tovaru lebo nikto mi nevie povedat
Vie ti to povedať zákon o účtovníctve, a postupy účtovania v JÚ:

Zákon o účtovníctve
§ 15
Účtovné knihy v sústave jednoduchého účtovníctva

(1) Účtovná jednotka účtujúca v sústave jednoduchého účtovníctva účtuje v týchto účtovných knihách:

a) v peňažnom denníku,
b) v knihe pohľadávok,
c) v knihe záväzkov,
d) v pomocných knihách, ak je ich vedenie potrebné na preukázanie a vykazovanie predmetu účtovníctva v účtovnej závierke, napríklad pomocná kniha o zložkách majetku, o záväzkoch z pracovnoprávnych vzťahov.


Postupy účtovania v JÚ

§ 6
Pomocné knihy zložiek majetku a záväzkov

(8) V knihe zásob sa účtujú zásoby podľa jednotlivých produktov alebo ich skupín podľa potrieb účtovnej jednotky v jednotkách množstva a v peňažných jednotkách s výnimkou zásob podľa § 11 ods. 8. Zásoby, ktoré boli poskytnuté ako dar alebo prijaté ako dar sa v knihe zásob osobitne vyznačia. V knihe zásob sa uvádza aj prijatá zľava z ceny k zásobám, ktoré v čase jej prijatia má účtovná jednotka na sklade.

(9) V knihe zásob sa zásoby prijaté na sklad a ich výdaj účtuje na základe účtovných dokladov, ktorými sú napríklad dodacie listy, iné doklady o prevzatí zásob alebo výdajky zásob do spotreby.

(10) V knihe zásob sa zaznamenáva miesto uloženia zásob odovzdaných účtovnou jednotkou na spracovanie inej účtovnej jednotke, požičané mimo účtovnej jednotky alebo omylom zaslané inej účtovnej jednotke s uvedením druhu zásob a ich ocenenia.


P.S. Ale to sme už , teda pôvodnej.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
smith Pozri príspevok
Nie, od 1.6. je zmena.
V zbierke zákonov je písané dňom vyhlásenia, takže keď som to konzultovala s daňovou poradkyňou tiež mi vravela, že nie od 1.6..
Povedz, kde si to našiel, že to má byť od 1.6.?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

pozri tu:
http://www.porada.sk/736798-post702.html
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

kalkulka Pozri príspevok
V zbierke zákonov je písané dňom vyhlásenia, takže keď som to konzultovala s daňovou poradkyňou tiež mi vravela, že nie od 1.6..
Povedz, kde si to našiel, že to má byť od 1.6.?
§ 8 presnejšie
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

áno, § 8 zákona o cestovných náhradách , je to aj v tom linku uvedené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať