Zavrieť

Porady

predmet dane z MV

Zákon o miestnych daniach definuje čo je predmetom dane z MV- motorové vozidlo používané v SR na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých plynpce príjmy sú predmetom dane z príjmov.
Zároveň v odst. 2 je definované čo predmetom dane z MV nie je.
Moja otázka je: Je predmetom dane z MV vozidlo zaradené v majetku slovenskej s.r.o., ktorá ho používa výlučne na území iných štátov /EU/, na Slovensku sa zdržiava len v prípade nevyhnutných technických prehliadok, samozrejme sa táto skutočnosť dá preukázať evidenciou jázd.
V prípade, ak nie je predmetom dane netreba takéto vozidlo nahlasovať na DU ani platiť daň z MV ? Dala som si dotaz aj na DR SR, len im to dlho trvá, a ja musím reagovať na situáciu teraz, ďakujem za vaše názory. O:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    V odstavci 2 je uvedené: predmetom nie je vozidlo používané na skúšobné jazdy, ktoré má pridelené zvláštne ev. číslo a ktoré je určené na vykonávanie špeciálnych činností, ktoré nie je určené na prepravu a v dokladoch vozidla je označené ako špeciálne vozidlo. Spĺňa Vaše vozidlo tieto podmienky?

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    Nie, nespĺňa podmienky ods. 2, mám to chápať tak, že ak nespĺňa podmienky uvedené v ods. 2, tak je vždy predmetom dane z MV ?

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    No, pozrela som komentár k zákonu a tam je uvedené, že ak daňovník používa vozidlo na podnikanie mimo územia SR, vozidlo nepodlieha dani z mot. vozidiel, pretože sa nepoužíva na podnikanie na území SR. Priznám sa, že ma to zaskočilo. Snáď sa vyjadria aj iní.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    prosím ťa v ktorej múdrej knihe to čítaš ? je to znenie zákona po 1.1.2008 ?

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Je to zákon o miestnych daniach od 1.12.2007 publikovaný v DÚPP č. 2-3/2008 - str.224

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    dakujem našla som to, daňové priznanie je potom bezpredmetné a oznamovacia povinnosť tiež nemyslíš ?

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    došla mi odpoveď z drsr bb, ich stanovisko je také, že vozidlá, ktoré sa používajú na podnikanie výlučne mimo SR nie sú predmetom dane z MV, daňové priznanie sa za ne nepodáva v januári 2008 a ak sú prihlásené tak ich treba odhlásiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.