Zavrieť

Porady

DPH - revízia el. zariadení je služba?

Ahojte poraďáci! Potrebujem poradiť s vystavením faktúry do ČR za revíziu el. zariadení. Objednávateľ je platiteľ DPH v ČR, práca sa uskutočnila na Slovensku. Mám vystaviť faktúru bez DPH alebo s DPH. Neviem čí revízia je pre DPH službou alebo tovarom. Predpokladám že službou. Aký paragraf mám uviesť na faktúre, podľa ktorého je táto služba oslobodená od DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Podľa mňa fakturuješ s DPH, miesto zd,plnenia je SR, služba vykonaná v SR.

    TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

    veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac TatianaK1
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale pdľa témy - Fakturácia služieb do zahraničia od AdamC mi vychádza, že sú to technické služby a malo by to byť bez DPH, a platiť DPH by mal objednávateľ služby v krajine kde má svoje sídlo. Tak neviem. Teraz som ešte viac neistá.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    TatianaK1 Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale pdľa témy - Fakturácia služieb do zahraničia od AdamC mi vychádza, že sú to technické služby a malo by to byť bez DPH, a platiť DPH by mal objednávateľ služby v krajine kde má svoje sídlo. Tak neviem. Teraz som ešte viac neistá.
    Ak sú tie revízie zariadení na nehn. v ČR, tak miesto dodania je ČR. § 15 odst. 2 Cákon o dph. Bez dph.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tweety Pozri príspevok
    Ak sú tie revízie zariadení na nehn. v ČR, tak miesto dodania je ČR. § 15 odst. 2 Cákon o dph. Bez dph.
    ja súhlasím ale bolo povedané že služba bola v SR uskutočnená, takže s DPH. môj názor.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    TatianaK1 Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale pdľa témy - Fakturácia služieb do zahraničia od AdamC mi vychádza, že sú to technické služby a malo by to byť bez DPH, a platiť DPH by mal objednávateľ služby v krajine kde má svoje sídlo. Tak neviem. Teraz som ešte viac neistá.
    neviem ktorý príspevok z tej témy myslíš, som to pozerala, avšak je dôležité to, KDE sa služba uskutočnila, takže ak máš pochybnosti daj link na príspevok o ktorom hovoríš, alebo jeho číslo v téme....

    TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

    veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac TatianaK1
    Rada by som dala link na ten príspevok, ale ešte som sa to nenaučila. Prechádzam jednotlivé témy a pozrela som sa aj do zákona, a musím uznať, že asi máš pravdu a bude to s DPH. Lebo sa tá služba uskutočnila v SR a vzťahuje sa k nehnuteľnosti v SR.

    DPH - revízia el. zariadení je služba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.