Zavrieť

Porady

Fajtura-daňovy doklad v zmysle zakona o DPH

Dobrý deň,
prosila by som o radu : dostala som fakturu na ktorej, je nesprávne uvedené sídlo spoločnosti, keďže ide o fakturu za prenájom, fakturu som vratila na prepracovanie , považuje sa takto vystavená faktura za daňový doklad v zmysle zákona o dani z pridanej hodnoty, alebo nie./podľa mňa nie/., a či ju považujem za účtovný doklad v zmysle zákona o účtovníctve /myslím, že tiež nie/.Ďakujem za skorú radu, nakoľko v tomto zmysle nám chcú dať výpoveď z nájmu, podotýkam, prepracovanú faktúru nezaslali a nájom som uhradila neskôr , aby neprišlo k výpovedi i bez nového dokladu. Ak sa niekto v tomto vyzná , budem vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosila by som o radu : dostala som fakturu na ktorej, je nesprávne uvedené sídlo spoločnosti, keďže ide o fakturu za prenájom, fakturu som vratila na prepracovanie , považuje sa takto vystavená faktura za daňový doklad v zmysle zákona o dani z pridanej hodnoty, alebo nie./podľa mňa nie/., a či ju považujem za účtovný doklad v zmysle zákona o účtovníctve /myslím, že tiež nie/.Ďakujem za skorú radu, nakoľko v tomto zmysle nám chcú dať výpoveď z nájmu, podotýkam, prepracovanú faktúru nezaslali a nájom som uhradila neskôr , aby neprišlo k výpovedi i bez nového dokladu. Ak sa niekto v tomto vyzná , budem vďačná.
    Náležitosti účtovného dokladu upresňuje §10 zákona o účtovníctve. Pokiaľ tieot náležitosti doklad nespĺňa - nemôžeš uvažovať ani o náklade ani o odpočte DPH.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Preverte si, ako je štylizovaná nájomná zmluva. Či náhodou nedošlo k chybe už pri uzatvorení zmluvy. Všetky náležitosti týkajúce sa identifikácie dodávateľa a odberateľa by mali byť presné. Bližšie viď § 71 ZDPH a § 10 zákona o účtovníctve. Ak sa má uvádzať sídlo, má byť sídlo, ak miesto výkonu činnosti, či inak uvedené miesto, uvádza sa toto miesto.
    Vyčkajte na opravu, prípadne skúste dodávateľa kontaktovať telefonicky.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Veľmi pekne ďakujem za radu,
    keďže všetko to čo Ste mi poradila som vykonala, potrebovala som sa uistiť.jeden nikdy nevie.

    Fajtura-daňovy doklad v zmysle zakona o DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.