Zavrieť

Porady

Fakturácia nájomného

Prenajali sme si nebytové priestory ako dielňu. V zmluve je uvedené, že nájomné nám prenajímateľ buder účtovať štvrťročne. Obdržali sme fa za I. štvrťrok 2005, je na nej uvedený deň vzniku daň. povinnosti 1.1.2005, deň dodania služby 1.1.2005, dátum vystavenia 2.2.2005, splatnosť 15.2.2005?
Kedy si môžem uplatniť odpočet DPH? Neplatí tu, že služba sa považuje za dodanú najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane dodávanú službu vzťahuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Daň na vstupe si môžete uplatniť len vtedy, ak máte platný účtovný doklad a daň ste zaúčtovali.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    chcela by som poprosiť o radu
    idema dávať do prenájmu priestory nasledovne:
    faktúra bude za obdobie 12 mesiacov od 1.6.2005 má začať nájom -6 mesiacov rok 2005 a 6 mesiacov rok 2006
    mám ju vystaviť už 20.5.2005-dátum vystavenia
    dátum dodania ale bude 1.6.2005 ?-od vtedy je platná zmluva -nejako sa mi to nepáči može to byť takto ?
    a úhrada má prísť do 14 dní, ale za 12 mesiacov nájomného-u FO to zdaním v den úhrady, alebo pre nájom platí , že zdaním len čiastku pripadajúcu na tento rok a zvyšná sumu pripadajúcu na rok 2006 zdaním až v roku 2006- neviem ,kde som čítala podobný prípad a teraz nie som si istá

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    jeso
    chcela by som poprosiť o radu
    idema dávať do prenájmu priestory nasledovne:
    faktúra bude za obdobie 12 mesiacov od 1.6.2005 má začať nájom -6 mesiacov rok 2005 a 6 mesiacov rok 2006
    mám ju vystaviť už 20.5.2005-dátum vystavenia
    dátum dodania ale bude 1.6.2005 ?-od vtedy je platná zmluva -nejako sa mi to nepáči može to byť takto ?
    a úhrada má prísť do 14 dní, ale za 12 mesiacov nájomného-u FO to zdaním v den úhrady, alebo pre nájom platí , že zdaním len čiastku pripadajúcu na tento rok a zvyšná sumu pripadajúcu na rok 2006 zdaním až v roku 2006- neviem ,kde som čítala podobný prípad a teraz nie som si istá
    je to tak ?

    Fakturácia nájomného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.