Zavrieť

Porady

MATLAB

Mám tu jeden problémik s MATLABOM - Normálne som ho nainštaloval, funguje v pohode. Ale vadí mi jedno - aj ke dho nepoužívam - stále zaberá miesto v op. pamäti - (normálne za chodu dám Win Taks Manager - a tam Precesses).....kolko co aktualne zaberá - a MATLAB.exe ........ 44 000 K......čo sa mi zdá strašne veľa.ako User ja tam SYSTEM...........ak MATLAB spustím a robím v ňom - ako user je tam moje meno a zaberá tak 80000 K a viac...............
Ako mám prosím vás "vypnúť "ten ja neviem.....pohotovostný režim, alebo čo to môže byť?.....

(keď dám pri ňom - pravé - set priority - tak mi to nedovolí znížiť)........
VDAKA !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Čo tak spojiť sa s distribútorom pre ČR a SR: www.humusoft.cz

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko


    - priznam sa, ze urcity cas som ho mal i ja, a nelegalne, fuj, a prave preto som ho neskor vyrazil z PC ... teda pre ten spominany problemik ...

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    ja to mám zo školy............myslíte, že to môže mať niečo s legalitou?.....to sa mi zdá byť blbosť.......

    Keni je offline (nepripojený) Keni

    Keni
    neviem aky mas OS, ale skus sa pozriet na 3 veci

    1. Services - pozri sa ci sa ti to nestartuje ako service, ak ano, zmen to na manualne, pripadne odstran so services, navoda najdes cez google

    2. pozri sa ci nemas MATLAB v zalozke "Po start", "Startup"

    3. Start - Run - msconfig -> tusim v XP najdes vsetky programy ktore sa spustaju pri starte, vo Viste tu najdes aj services + startup, pozri a uvidis

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    po 1.) mam XP
    2.) v po spustení ho nemám
    a po 3.) to prvé, čo si písal - services - skus to bližšie vysvetliť - nemam sajnu čo maš na mysli, resp. čo to može byť....
    VDAKA !

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Jestvuje v registroch veľa vetiev, kde môže byť zabepečené spustenie programu ... nie iba v //RUN Treba pozrieť všetky (je ich slutočne veľa (vetiev)).
    Mám program Systemmechanic (odporúčam) a s tým je možné toto odsledovať kde sa čo spúšťa... Ale skús www.sysinternals.com a program Autoruns (je to stránka Microsoftu a programi sú free)

    Ak nevieš o čom sa tu vraví (nemusíš to vedieť, vieš iné veci).
    Keď program spustíš napr. Autoruns
    Otvorí sa Ti okno (dosť neprehľadné, preto odporúčam Systemmechanic (30dňová veriza) - a v ňom máš názvy všetkých programov, ktoré sa spolu so systémom spúšťajú. Nájdeš tam program, ktorý chceš vylúčiť zo spúšťania (a smeruje do adresára Matlab - resp. inam) a fajkou ho vypneš.
    Nasleduje reštart počítača.
    Naposledy upravil Charon : 29.07.08 at 12:05

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.