Zavrieť

Porady

prehľad o zrazených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti

Ahojte Poraďáci.
Prvý krát som prišla do styku s vypĺňaním štvrťročného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z vyplatnených príjmov zo závislej činnosti.
Mali sme zamestnaných dvoch zamestnancov na dohodu a to na dobu určitú od 02.06 do 09.06 2008. Výška mzdy bola 4809 SK / 1 osoba a odvedené dane na daňový úrad 1128 SK / 1 osoba. Do SP bolo odvedených 63 Sk/ 1 osoba.
Źiadny iný pracovný pomer a ani dohodu v tomto štvrťročnom období sme nemali. Chcela by som sa spýtať či mi neviete poradiť ako vyplniť stranu 2 v tomto prehľade.
Prípadne by mi pomhol nejaký vzor.
Veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
metis metis

metis je offline (nepripojený) metis

Pre vyplnenie prehľadu je potrebné poznať dátum výplaty mzdy a dátum odvedenia zrážkovej dane na DÚ. Ak ste to totiž urobili v júli patrí to až do štvrťročného prehľadu za III. štvrťrok.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

dátum výplaty aj dátum úhrad na daňový urad je 11.06.2008..viete mi teda poradiť?
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Keď si im to vyplatila 11.6. aj aj daň zaplatila, tak to dáš do prehľadu za 2Q. a zapíšeš to do júna aj výplatu aj úhradu
0 0
metis metis

metis je offline (nepripojený) metis

stĺpec 3 riadok R - uviesť 6
riadok 8 - dátum 11.06.2008 a suma zrazenej dane za oboch zamestnancov (mne vyšlo, že by to malo byť 1.826,- Sk a nie 2 256 ako uvádzate)
riadok 9 neuvediete nič
riadok 10 vypočítať podľa predtlače
riadok 11 uvediete dátum úhrady na DÚ - 11.6.08 a sumu, ktorú ste odviedli.
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Pekný deň všetkým,

v súvislosti s touto témou mám aj ja jednu otázku.Prehľad o zraz.a odvedených preddavkoch ťahám zo mzdového programu(WPAM), kde sa odvedené sumy v danom mesiaci automaticky samy načítavajú.Pre 6.mesiac sa mi ale nenatiahla suma pre zrážkovú daň do r.8-11,hoci v celkovej rekapitulácii miezd uvedená je. To si ju tam možem dopísať sama??? Dátum zrazenia a odvedenia daní pre 6/2008 je v júli samozrejme.Ďakujem
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

Ďakujem krásne, ani neviete ako ste mi pomohli....a ešte by som sa chcela opýtať raiadky 1 až 7 nevypĺňam?
0 0
metis metis

metis je offline (nepripojený) metis

Airam25 Pozri príspevok
Pekný deň všetkým,

v súvislosti s touto témou mám aj ja jednu otázku.Prehľad o zraz.a odvedených preddavkoch ťahám zo mzdového programu(WPAM), kde sa odvedené sumy v danom mesiaci automaticky samy načítavajú.Pre 6.mesiac sa mi ale nenatiahla suma pre zrážkovú daň do r.8-11,hoci v celkovej rekapitulácii miezd uvedená je. To si ju tam možem dopísať sama??? Dátum zrazenia a odvedenia daní pre 6/2008 je v júli samozrejme.Ďakujem
Nie, nič si nedopisujte. Patrí do až do júla, t.j. do prehľadu za III. štvrťrok. Potom si to program natiahne určite sám.
0 0
metis metis

metis je offline (nepripojený) metis

Nie, tie riadky sú pre preddavkovú daň.
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
metis Pozri príspevok
Nie, tie riadky sú pre preddavkovú daň.

Ďakujem za odpoved,ano zraž.daň sa natiahne až v III.kvartali.
V riadkoch 8-11 sa uvadza zrážkova daň
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Ahojky, i ja by som potrebovala pomôcť. Zo mzdového programu MRP som si vytlačila "Hlásenie..." a to mi zrážkovú daň za napr. jún šuplo do júla, výplatný termín máme 18. v mesiaci. Moja predchodkyňa však zrážkovú daň za júnovú výplatu uvádzala v júnovom stĺpci (výstupy z PC neuznávala). Tak a teraz neviem, či mala pravdu ona alebo PC. Dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne. Ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

zuzu247 Pozri príspevok
Ahojky, i ja by som potrebovala pomôcť. Zo mzdového programu MRP som si vytlačila "Hlásenie..." a to mi zrážkovú daň za napr. jún šuplo do júla, výplatný termín máme 18. v mesiaci. Moja predchodkyňa však zrážkovú daň za júnovú výplatu uvádzala v júnovom stĺpci (výstupy z PC neuznávala). Tak a teraz neviem, či mala pravdu ona alebo PC. Dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne. Ďakujem
Pravdu má PC...
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

takže by som asi mala podať opravné hlásenia za všetky štvrťroky, ktoré vyrobila ona . Sa teším, keď to na DU vysypem na tetušku.
0 0
Šadar Šadar

Šadar je offline (nepripojený) Šadar

zuzu247 Pozri príspevok
takže by som asi mala podať opravné hlásenia za všetky štvrťroky, ktoré vyrobila ona . Sa teším, keď to na DU vysypem na tetušku.
Sa cudujem, mna na to upozornila pani na DU, ked videla datumy uhrad, hned mi dala nove tlacivo aby som to prerobila...
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Tak ja také šťastie nemám a ťahá sa to od júla minulého roku a sú tam aj nejaké platby z DU-daňový bonus. Sa teším. Ďakujem za rady.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

a viete mi prosím vysvetliť rozdiel medzi zrážkovou a preddavkovou daňou? ďakujem a prajem všetkým poraďákom pekný deň
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

M-Tinka Pozri príspevok
a viete mi prosím vysvetliť rozdiel medzi zrážkovou a preddavkovou daňou? ďakujem a prajem všetkým poraďákom pekný deň
ZD je zrazená jednorázovo pri príjme zo ZČ do 5000.-Sk, zamestnnanec si neuplatňuje NČ a DB, a preddavková -zálohová, sa vysporiada pri RZD zamestanca. RZD sa nerobí z príjmov zrazených ZD. ZD sa pri DP môže považovať za preddavkovú, ak zamestnanec podá DP.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

Takže týmto sa vraciam na začiatok mojej otázky...keby výška mzdy predstavovala 20 000 a odvod na daňový úrad 3 800 SK, tiež by som vypĺňala riadky 8-11?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

M-Tinka Pozri príspevok
Takže týmto sa vraciam na začiatok mojej otázky...keby výška mzdy predstavovala 20 000 a odvod na daňový úrad 3 800 SK, tiež by som vypĺňala riadky 8-11?
V tomto prípade to nie je ZD ale preddavková.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

V tomto prípade budem vypĺňať riadky 1-7? a pri odvode použijem konštantný symbol 1744?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

M-Tinka Pozri príspevok
V tomto prípade budem vypĺňať riadky 1-7? a pri odvode použijem konštantný symbol 1744?
Vypĺňaš riadky 8, 10, 11. Konštantný máš správny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať