Zavrieť

Porady

prehľad o zrazených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti

Ahojte Poraďáci.
Prvý krát som prišla do styku s vypĺňaním štvrťročného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z vyplatnených príjmov zo závislej činnosti.
Mali sme zamestnaných dvoch zamestnancov na dohodu a to na dobu určitú od 02.06 do 09.06 2008. Výška mzdy bola 4809 SK / 1 osoba a odvedené dane na daňový úrad 1128 SK / 1 osoba. Do SP bolo odvedených 63 Sk/ 1 osoba.
Źiadny iný pracovný pomer a ani dohodu v tomto štvrťročnom období sme nemali. Chcela by som sa spýtať či mi neviete poradiť ako vyplniť stranu 2 v tomto prehľade.
Prípadne by mi pomhol nejaký vzor.
Veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

ale to sú riadky na zrážkovú daň a pokiaľ je mzda vyššia ako 5000 ide o preddavkovú dań nie? či už som sa domotala úplne?
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

áno jedná sa o preddavkovú daň .
ak sa jedná o preddavkovú daň riadky 1-7 a KS 1144
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

M-Tinka Pozri príspevok
ale to sú riadky na zrážkovú daň a pokiaľ je mzda vyššia ako 5000 ide o preddavkovú dań nie? či už som sa domotala úplne?
Opravujem, pomýlila si ma tým KS 1744, brala som to ako zrážkovú daň.
Čiže pri preddavkovej dani je KS 1144.
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

Super, ďakujem ešte raz všetkým a prajem pekný zvyšok dňa
0 0
M-Tinka M-Tinka

M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

ešte ma napadlo, tá mzda do 5000 je uvedená v čistom alebo v hrubom?
0 0
Šadar Šadar

Šadar je offline (nepripojený) Šadar

v hrubom
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

VERONIKA6 Pozri príspevok
Opravujem, pomýlila si ma tým KS 1744, brala som to ako zrážkovú daň.
Čiže pri preddavkovej dani je KS 1144.
KS je aj pri zrážkovej dani 1144
KS 1744 sa používa na vyúčtovanie dane za posledné zdaňovacie obdobie DPFO a DPPO
zdroj drsr.sk
Naposledy upravil Petra29 : 17.07.08 at 05:16
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Petra29 Pozri príspevok
KS je aj pri zrážkovej dani 1144
KS 1744 sa používa na vyúčtovanie dane za posledné zdaňovacie obdobie DPFO a DPPO
zdroj drsr.sk
Skopírované zo stránky DR SR:

Upozornenie

Od 1.1.2006 sa v zmysle § 43 ods. 3 písm. j) Zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov príjem, ktorého výška od zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 5000,- Sk a u ktorého si daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33, vyberá zrážkou.

Z tohto dôvodu upozorňujeme platiteľov dane, aby zrážkovú daň uhradili na účet príslušného správcu dane s názvom Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, konštantný symbol 1744 a hlásenie o vykonaní zrážky a odvedení zrazenej dane oznámili správcovi dane na tlačive Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej podľa § 43 z vyplatených príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok pre rok 2007
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o radu. Klientka zamestnala na dohodu pracovníčku na záskok na týždeň. Prihlásila sa ako zamestnávateľ a v zápätí po ukončení odhlásila. Teraz idem vypisovať Prehľad na DÚ a zistila som, že zabudla odviesť zrážkovú daň. Dohoda bola uskutočnená v máji takže jej tam hrozí pokuta za neodvedenie v zákonnej lehote. Napadlo ma, aby sa vyhla pokute, že nech sa znova prihlási ako zamestnávateľ a prepíšeme papiere lenže aj tak sa uskutočnil odvod do Sociálnej poisťovne takže takto to nepôjde Nenapadá Vás ako by sa dalo vyhnúť pokute. Viem to, že zabudla ju neospravedlňuje, ale mrzí ma to lebo je to poctivec tak som jej chcela nejako pomôcť.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Už si môžem odpovedať sama keby mal niekto rovnakú dilemu
Za oneskorené odvedenie dane sa vyrubujú sankčné úroky (hej už teraz som si spomenula), ale za to krátke obdobie jej ich nevyrubia (do 500sk)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať