Zavrieť

Porady

Zdravotné odvody od 1.5.2008

Dobrý deň, známa mi odporučila, že by som si mala stiahnut, pripadne objednat bezplatne CD s verziou miezd OLYMP od spoločnosti Cross. Vošla som na ich stranku, prezrela som si všetko, čo ponukaju, vyplnila som formular a nahodou som vbehla na stranku, ktora informovala, čo všetko tato demoverzia obsahuje nové. Objavila som tam jeden bod, ktory ma informoval, že demoverzia obsahuje aj zmenu od 1.5.2008, vraj od tohoto datumu zamestnanci s poklesom schopnosti vykonavat ZČ 20-40% neplatia zdravotne poistenie 2% a zamestnavatel 5%,ale v plnej vyške. S kolegynami nevieme tuto legislativnu zmenu najst, vie niekto pomoct, alebo je na vine software? dakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    andrea123 Pozri príspevok
    Dobrý deň, známa mi odporučila, že by som si mala stiahnut, pripadne objednat bezplatne CD s verziou miezd OLYMP od spoločnosti Cross. Vošla som na ich stranku, prezrela som si všetko, čo ponukaju, vyplnila som formular a nahodou som vbehla na stranku, ktora informovala, čo všetko tato demoverzia obsahuje nové. Objavila som tam jeden bod, ktory ma informoval, že demoverzia obsahuje aj zmenu od 1.5.2008, vraj od tohoto datumu zamestnanci s poklesom schopnosti vykonavat ZČ 20-40% neplatia zdravotne poistenie 2% a zamestnavatel 5%,ale v plnej vyške. S kolegynami nevieme tuto legislativnu zmenu najst, vie niekto pomoct, alebo je na vine software? dakujeme
    Čítaj tu:

    http://www.porada.sk/t80334-znizene-...-5-2008-a.html

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Softvér sa nemýli, lebo od 1. mája 2008 nadobudol účinnosť zákon č. 139/2008 Z.z., podľa ktorého u občanov s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť od 20% do 40% sa sadzba na zdravotné poistenie ( § 12 zákona č. 580/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov ) už nemôže znižovať...

    Viď i http://www.porada.sk/t86073-tabulka-...12-2008-a.html

    andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

    andrea123
    Ďakujem velmi pekne za cenne informácie...prajem prijemny zbytok večera...dufam že budem mat možnost pomoct aj ja :-)

    Zdravotné odvody od 1.5.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.