Zavrieť

Porady

Povinnosť plátca DPH

Dobrý večer, kedy je povinnosť prihlásiť sa na DPH?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Registračná povinnosť
    § 4
    Na začiatok


    (1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem veľmi pekne, viem že to bolo 1.500.000,- len som nevedela či to zmenili, a či sa ráta kalendárny rok, alebo za sebou nasledujúce mesiace.
    Ešte sa chcem opýtať, Kurz pri FA, dávate aký? podľa NBS, alebo už 30,162?
    Ďakujem.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Takže sa ide platiť pokuta, nahlásenie sa malo uskutočniť už v marci - myslela som, že ide o kalendárny rok, a nie o 12 po sebe nasledujúcich mesiacov.
    Neviete akú môžu vyrubiť pokutu?

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    povinnosť registrácie je do 20 dńasledujúceho mesiaca ktorom zdaniteľná osoba dosiahla obrat 1,5 mil. sk, platiteľom sa stáva dńom uvedeným na osvedčení o registráci a to najneskor do 30 dní od podania žiadosti, pokuty sa udeľujú podľa zákona 511 § 35 min. 2000,- sk až do 100 tis. sk

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Takže som zistila, že 1,5 mil. jej presiahlo už v marci 2008. Neviete ako mám teraz postupovať? Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Janette Pozri príspevok
    Takže som zistila, že 1,5 mil. jej presiahlo už v marci 2008. Neviete ako mám teraz postupovať? Ďakujem.
    Zaregistrovať na DÚ za povinného platiteľa. DÚ stanový dátum odkedy bude platiteľom.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Čo sa zahŕňa do zdaniteľných príjmov pri určení povinnosti platcu DPH? Zahŕňajú sa tam aj dotácie z ministerstva a z EÚ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    michelle84 Pozri príspevok
    Čo sa zahŕňa do zdaniteľných príjmov pri určení povinnosti platcu DPH? Zahŕňajú sa tam aj dotácie z ministerstva a z EÚ?
    Pozri tu, čo všetko sa započítava:

    http://www.porada.sk/t19929-registra...tat-obrat.html

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Nikde som tam nenašla informácie o dotáciách. Podľa mňa sa nemajú rátať do obratu. Viete mi poradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.