Zavrieť

Porady

bezhotovostný prevod

Prosím o radu:
keď bezhotovostne prevádzam peniaze z účtu vedeného v Sk na účet vedený v EUR /obidva účty sú našej firmy /, aký kurz mám použiť? Kurz NBS zo dňa prevodu alebo kurz komerčnej banky, akým vlastne banka prepočítala prevedené Sk na EUR? Robí sa aj kurzový rozdiel?

Napr. 3.5. prevod 1 000,-- Sk 261 / 221 anal. Sk
3.5. ??? EUR? 221 EUR / 261
kurz NBS z 3.5. alebo kurz komerčnej banky?

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Jana, na výpise máš uvedený kurz, je to devízy predaj, ale nie NBS, ale tej banky, v ktorej máte vedený účet. Samozrejme vyšší.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Braňo
    Jana, na výpise máš uvedený kurz, je to devízy predaj, ale nie NBS, ale tej banky, v ktorej máte vedený účet. Samozrejme vyšší.
    Nie je tu uvedený kurz, ale len 2926,32 Sk / protihodnota 85,59 EUR. Ale v podstate to z toho vypočítam.
    Ale napr. keď príde na konci mesiaca výpis o poplatku za vedenie účtu, tak tam je vlastne len uvedená suma v EUR napr. poplatok .... 8,70 EUR
    Ja som to doteraz počítala kurzom NBS.
    treba to dozadu opraviť? Nemôže sa to prepočítavať kurzom NBS?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Kurz nie je uvedený, tak si vypočítaj 2926,32/85,59 a dospeješ ku kurzu. Na konci mesiaca poplatky prepočítavam kurzom NBS.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Poplatok v EUR za vedenie bankového účtu v EUR prepočítavam kurzom NBS vyhláseného dňa kedy mi to komerčná banka odpočítala z EUR účtu. S pozdravom Edita

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    accad
    Poplatok v EUR za vedenie bankového účtu v EUR prepočítavam kurzom NBS vyhláseného dňa kedy mi to komerčná banka odpočítala z EUR účtu. S pozdravom Edita
    A čo v prípade, keď deň kedy mi to banka odpočíta je sobota alebo nedeľa a kurz NBS nie je vyhlásený. Konkrétny prípad 27.3.2004. Čo v takom prípade?

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Aký kurz použiť v prípade prevodu z jedného účtu na druhý ak obidve sú vedené v EUR. Pričom dátum odpísania je 4.6. a dátum pripísania na druhý účet je 8.6. Ak použijem kurz daného dňa vznikne mi kurzový rozdiel, čo nemôže byť daňovým nákladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.