Zavrieť

Porady

Kupel vo vyvare z DUBOVEJ KORY

Potreboval by som poradit, v lekarni mi poradili aby som si kvoli hemoroidom robil sedavy kupel vo vyvare z dubovej kvori, lenze neviem kde mam sediet, kebyze sedim vo vani, tak ta hladina by bola nizka, pretoze sa to robi z 1 litra vody, ak by to bolo v lavori, tam si zase nemozem sadnut, pretoze vsetky su male. Prosim poradte ako na to. Dakujem
Usporiadat
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Buď kúpiť väčší lavór , alebo robiť väčšiu dávku do vane.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

A pozor na to, že dubová kôra farbí nahnedo - takže opatrne vo vani, ak už má svoje roky ...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Lubica3 Pozri príspevok
A pozor na to, že dubová kôra farbí nahnedo - takže opatrne vo vani, ak už má svoje roky ...
Súhlasím a odporúčam aj spodné prádlo nosiť tmavšie - biele sa sfarbí do hnedasto-ružového odtieňa.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Pezinčan Pozri príspevok
Potreboval by som poradit, v lekarni mi poradili aby som si kvoli hemoroidom robil sedavy kupel vo vyvare z dubovej kvori, lenze neviem kde mam sediet, kebyze sedim vo vani, tak ta hladina by bola nizka, pretoze sa to robi z 1 litra vody, ak by to bolo v lavori, tam si zase nemozem sadnut, pretoze vsetky su male. Prosim poradte ako na to. Dakujem
U lidí, kteří z jakýchkoliv příčin nemohou užívat sedací vanu (lavor a pod.) se užívá namáčení buničiny - vaty do ještě teplého vývaru a přikládání mokrého na konečník. Zde podržet po delší dobu, další díl namočit - přiložit a tak opakovat cca tak dlouho než je roztok studený. Chlad konečník necítí, ale není potřeba jej podchlazovat. Dříve se užívala i bavlněná textílie, ale je vždy potřebné ji po použití vyvařit z hygienických důvodů. To u buničiny, kterou po jednom použití vyhodíme, není potřebné. Dubová kůra barví, ale hypermangan, který se též užívá na koupele je agresivnější. Noste jen bavlněné prádlo, které nedráždí. Dubová kůra vysušuje, proto je doporučováno lehké promazávání, po koupeli, měsíčkovou (nechtíkovou) mastí a vydržte. Petr
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Psycholog Pozri príspevok
U lidí, kteří z jakýchkoliv příčin nemohou užívat sedací vanu (lavor a pod.) se užívá namáčení buničiny - vaty do ještě teplého vývaru a přikládání mokrého na konečník. Zde podržet po delší dobu, další díl namočit - přiložit a tak opakovat cca tak dlouho než je roztok studený. Chlad konečník necítí, ale není potřeba jej podchlazovat. Dříve se užívala i bavlněná textílie, ale je vždy potřebné ji po použití vyvařit z hygienických důvodů. To u buničiny, kterou po jednom použití vyhodíme, není potřebné. Dubová kůra barví, ale hypermangan, který se též užívá na koupele je agresivnější. Noste jen bavlněné prádlo, které nedráždí. Dubová kůra vysušuje, proto je doporučováno lehké promazávání, po koupeli, měsíčkovou (nechtíkovou) mastí a vydržte. Petr
Ked som videla Vaše meno napísané, pôvodne som si myslela, že ste odpovedal niečo v zmysle, že je to aj záležitosť vnútorného prostredia. Som si tým istá odvtedy, ako mojej mame zmizli hemoroidy získané ešte v mladosti (bude mať 60) potom, ako si urobila očistu vnútorného prostredia tela. Pôvodne už mala kúsok čreva vonku, to sa jej strapkalo a občas to mala aj zapálené a ešte sa jej aj v okolí konečníka tvorili bradavičky, ktoré jej tiež riadne znepríjemňovali život. Tie bradavičky neviem či sa jej ešte robia, ale to črevo sa jej normálne stiahlo dovnútra (plus jej tou očistou zmizli bolesti kĺbov, žalúdka, problémy s nadúvaním atď.).
Chvalabohu má odvtedy už tri roky s tým pokoj (klopem si na čelo ). Možno sa jej problém zase vráti vtedy, keď bude mať telo poriadne zase zanesené a nebude sa čistiť. Tiež si kedysi robievala sedacie kúpele, ale nikdy s tým dlho nevydržala.
0 0
stepo stepo

stepo je offline (nepripojený) stepo

motylik7 mozes prosim napisat aka ocista to bola? Ď.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
stepo Pozri príspevok
motylik7 mozes prosim napisat aka ocista to bola? Ď.
stepo nemôžem povedať (kvôli reklame ). Dá sa iba cez m o t y l i k 7 @ g m a i l . c o m.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Ak sa urobí detoxikácia , stratí sa veľa zdravotných problémov .
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Správne pochopené. Dobrý prístup k problému.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

ja mam velmi dobre skusenosti s toaletnym papierom Hemoroll
pomohol mi po porode , ked som uz bola zufala
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja mám najlepšie skúsenosti s pravidelným papkaním hrozna. Poradil mi to lekár, keď som mala už veľký problém a ten papkaním hrozna zmizol. Črevá sa naučili pravidelnosti. Takže keď je problém, treba papkať hrozno, je to skvelá pomoc aj keď niekedy /hlavne v zime/ dosť drahá...
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

mimuška, prosím a kde kúpim ten toaletný papier?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

katarina53 Pozri príspevok
mimuška, prosím a kde kúpim ten toaletný papier?
u nás napríklad v hypernove, vyrába tento žilina
http://www.365.com.mk/images/stories...6/hemoroll.jpg

to by mal byt obrazok
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

http://www.tento.sk/t_hemoroll.php
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Ďakujem veľmi pekne, skúsim ho niekde zohnať.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

hypernova aj billa
v tescu som ho nevidela
vela zdaru a hlavne trpezlivosti
a ked to "vylepsis" kazdodennym kratkym sprchovanim hemoroidu studenou vodou verim ze uspech sa dostavi

katarina53 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, skúsim ho niekde zohnať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

katarina53 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, skúsim ho niekde zohnať.
ak nezoženieš, tak im napíš (teda do tento a.s.). Ja som sa zaujímala ešte ked nebol v predaji a poslali mi normalne na dobierku.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Pezinčan Pozri príspevok
Potreboval by som poradit, v lekarni mi poradili aby som si kvoli hemoroidom robil sedavy kupel vo vyvare z dubovej kvori, lenze neviem kde mam sediet, kebyze sedim vo vani, tak ta hladina by bola nizka, pretoze sa to robi z 1 litra vody, ak by to bolo v lavori, tam si zase nemozem sadnut, pretoze vsetky su male. Prosim poradte ako na to. Dakujem
Nezanedbaj, ver tomu môže to prerásť do iných menej príjemnejších a neželaných ochorení. Najprv by si mal návštíviť lekára, nechať si spraviť presnú diagnostiku a liečiť to pod dohľadom lekára. Ak sa budeš liečiť sám,môže sa Ti vytvoriť polyp, adenóm, zahnisať konečník, prasknúť žila, čo potom vedie k trvalému krvácaniu a tam už pomôže len operácia.

Hemoroidy
ochorenie hrubého čreva. Ide vlastne o vysunutie konca čreva von z dôvodu ochabnutia svalstva na jeho konci. Mali by byť dôkladne liečené. Neliečené hemoroidy môžu viesť k rakovinovému bujneniu.
Toto je zo stránky www.tvojanadej.sk
Naposledy upravil VladoaKatka : 27.07.08 at 18:32 Dôvod: Doplnenie príspevku
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
motylik7 Pozri príspevok
Ked som videla Vaše meno napísané, pôvodne som si myslela, že ste odpovedal niečo v zmysle, že je to aj záležitosť vnútorného prostredia. Som si tým istá odvtedy, ako mojej mame zmizli hemoroidy získané ešte v mladosti (bude mať 60) potom, ako si urobila očistu vnútorného prostredia tela. Pôvodne už mala kúsok čreva vonku, to sa jej strapkalo a občas to mala aj zapálené a ešte sa jej aj v okolí konečníka tvorili bradavičky, ktoré jej tiež riadne znepríjemňovali život. Tie bradavičky neviem či sa jej ešte robia, ale to črevo sa jej normálne stiahlo dovnútra (plus jej tou očistou zmizli bolesti kĺbov, žalúdka, problémy s nadúvaním atď.).
Co se týká vnitřní očisty těla, tak ta je základem pro náš každodenní zdravý život. Viz www.infoturiec.sk/okienkozdravia - článek "Kúpeľ zbavujúci telo toxických látok". Já detoxikační vaničku užívám cca 2 roky u všech mých klientů (psycho i fytoterapeutických) s velmi dobrými výsledky. Jen pro zajímavost - u drogově závislých je detoxikace po ukončení braní drog nejdříve za 9 měsíců, při této detoxikaci je prokazatelně, na základě testů, vyčistění vnitřního prostředí cca za 6 až 9 týdnů. K tomu nemám co dodat. Protože zde je tento způsob čistění napadán farmceutickými firmami, není tato technologie dostatečně (přístroj na domácnost) ještě běžná. Stále dáváme víc přednost méně účinným, ale dražším způsobům. Užíváním přístroje se prokazatelně snižuje nutnost užívat farmaceutické prostředky - léky = je lepší jejich využití v buňkách např. u mé 78 leté matky z investice cca 3000 CzK za 6 měsíců, je při užívání přístroje 1x týdně jen nákup snížen lékařem!!! na cca 500 CzK za 6 měsíců. Podrobnosti připravuji pro mezinárodní konferenci v 10/2008 v Nitře. Zde na stránkách Porady bych tímto začínal každý můj příspěvek a myslím si, že naše společnost není na toto připravená. Petr
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Psycholog Pozri príspevok
. Zde na stránkách Porady bych tímto začínal každý můj příspěvek a myslím si, že naše společnost není na toto připravená. Petr
Podčiarknuté je veľká pravda. Ľudia sa síce sťažujú na rôzne choroby, bolesti ... ale pri slovách klystír, urinoterapia, pôst a iných sa im ježia vlasy na hlave. Najviac sa mi páči, že keď počujú o očiste vnútorného prostredia, tvária sa, že žiadne vnútro nemajú , takže nie je čo čistiť. A hrubé črevo? Absolútne tabu .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať