Zavrieť

Porady

odpisovanie

Jeden môj kolega sa ma pýtal, že keby si kúpil slona, že či by si ho mohol odpisovať. Pozerala som to v zákone, ale nikde sa nepíše, že je vylúčený z odpisovanie, ale zase nikde sa ani nepíše, do akej odpisovej skupiny by sa slon mohol zaradiť. Tak by ma zaujímal váš názor na to, že či by sa to dalo alebo nie...
Za odpoveď vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    No zaujimavá otázka, asi viacmenej zo srandy- pokial by toho slona využíval na podnikanie, napr. by mal cirkus- tak by si ho mohol odpisovať...
    Ale inak dobrá otázka na odľahčenie...
    som celkom v pohode silvia.hazuchova
    Ale ja som sa to nepýtala zo srandy a ani on sa ma to nepýtal zo srandy, ale ďakujem za odpoveď. A potom mi položil otázku, že keď by si teda nemohol slona odpisovať, že či by si aspoň potravu pre neho mohol dávať do nákladov. Ja sa to naozaj pýtam vážne

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    a toho slona bude využívať pri podnikaní, alebo na čo mu bude.
    ak mu slon bude slúžiť na podnikanie v tom prípade všetly náklady vrátane stravy idú do nákladov. To bude asi cirkus mám pravdu?
    som celkom v pohode silvia.hazuchova
    nie, nebude ho využívať na podnikanie, on chce mať len tak pre zábavu slona...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Pre zábavu, nemôže ani odpisovať, ani dávať potravu do nákladov, iba ak by mal v premete podnikateľskej činnosti ako predmet, že sa zabáva

    Meggie32 je offline (nepripojený) Meggie32

    Meggie32
    toto je super.... zabávať sa!!! Pouvažujem, či si tiež nepridám do predmetu podnikania "zabávanie sa" :-)
    som celkom v pohode silvia.hazuchova
    Tak ja som mu dala jednoznačnú odpoveď, keďže som to nenašla v zákone, ale on si to proste nedal vysvetliť... ale už som ho o tom presvedčila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.