Zavrieť

Porady

"predbežné súdne trovy"

Prosím Vás o radu, v upovedomení o začatí exekúcie mám kolonku predbežné trovy exekúcien a sumu 3451,- co to znamena? ked v kolonke pohladavka + prislusenstvo uz trovy zaratane su a to sudne, pravneho zastupenia a trovy exekucie. Ta suma je rovnaka ako suma pohladavky + prislusenstva takze kvoli tomu mam zaplatit 2x tolko? da sa proti tomu dako postavit a odvolat sa? som ochotna ihned vyplatit pohladavku ale zda sa mi nahlavu padnute platit 2 nasobok dlznej sumy, v ktorej uz je raz zaratane uroky trovy a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    Spravidla bývajú vo vymáhanej sume zahrnuté položky: istina + úroky z omeškania + trovy súdneho konania (najmä súdne poplatky) + trovy právneho zastúpenia v súdnom konaní + súdny poplatok za návrh na vydanie poverenia exekútorovi + náklady na overovanie exekučného titulu + trovy právneho zastúpenia v exekučnom konaní.

    K celkovej vyššie uvedenej sume si navyše exekútor pripočíta svoje náklady na vymáhanie pohľadávky (trovy exekútora) a svoju odmenu.

    Odpovedať jednoducho na otázku, či ste povinná zaplatiť všetky položky uvedené v upovedomení o začatí exekúcie, neviem, keďže Vašej otázke celkom nerozumiem (zdá sa mi, že v otázke sa čiastočne pletú trovy súdneho konania s trovami exekučného konania).

    Pokiaľ by Vám horeuvedené vysvetlenie nestačilo, môžete rozpísať presne jednotlivé položky z upovedomenia a keď budem mať čas, by som sa na to pozrel.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    voči predbežným trovám exekúcie sa možno odvolať do troch dní odo dňa doručenia upovedomenia o začatí exekúcie
    exekučný poriadok §201 ods. 2

    "predbežné súdne trovy"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.