Zavrieť

Porady

Pokuta za prečerpanú dovolenku

Ahojte, potrebujem od Vás poradiť.
Mali sme jedného zamestnanca, s ktorým bol rozviazaný pracovný pomer. V posledom mesiaci mu bola do výplate dané pokuta za prečerpanú dovolenku. Okrem tej pokuty mu nebolo vyplatené nič, lebo nepracoval, bol PN a vtedy mu aj končila doba určitá. Ja som mu z tej pokuty nestiahla žiadne zrážky. Je to tak správne alebo som mu mala niečo strhnúť.
Je to súrne, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Janula1 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem od Vás poradiť.
    Mali sme jedného zamestnanca, s ktorým bol rozviazaný pracovný pomer. V posledom mesiaci mu bola do výplate dané pokuta za prečerpanú dovolenku. Okrem tej pokuty mu nebolo vyplatené nič, lebo nepracoval, bol PN a vtedy mu aj končila doba určitá. Ja som mu z tej pokuty nestiahla žiadne zrážky. Je to tak správne alebo som mu mala niečo strhnúť.
    Je to súrne, ďakujem
    Aká pokuta? To máte niekde v interných smerniciach uvedené? Maximálne môžte od neho požadovať vrátenie neoprávnene vyplatených náhrad za prečerpanú dovolenku.

    Pokuta je niečo čo požadujem ja od zamestnanca, a nie to čo ja mu dávam, potom prečo zrážky (dúfam, že máš na mysli odvody)?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    chcel by som vidieť ten podklad na zrazenie tejto pokuty. Myslím, okrem hnevu nadriadených.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Janula1 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem od Vás poradiť.
    Mali sme jedného zamestnanca, s ktorým bol rozviazaný pracovný pomer. V posledom mesiaci mu bola do výplate dané pokuta za prečerpanú dovolenku. Okrem tej pokuty mu nebolo vyplatené nič, lebo nepracoval, bol PN a vtedy mu aj končila doba určitá. Ja som mu z tej pokuty nestiahla žiadne zrážky. Je to tak správne alebo som mu mala niečo strhnúť.
    Je to súrne, ďakujem
    To som ani nepočula, pokutu za prečerpanú dovolenku.

    liviar je offline (nepripojený) liviar

    liviar
    o pokute za prečerpanú dovolenku som ešte nepočula a ako vám to zaplatí keď skončil pracovný pomer ?

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    liviar Pozri príspevok
    o pokute za prečerpanú dovolenku som ešte nepočula a ako vám to zaplatí keď skončil pracovný pomer ?
    Vychádza mi to tak, že platili oni jemu, lebo sa pýta na nejaké zrážky z pokuty ktoré mu mala asi urobiť

    Janula1 je offline (nepripojený) Janula1

    Janula1
    Vy ste chceli vediet podklad, ja som nemohla odpovedat skôr, bol taky problem, ze sme museli zam-ncovi strhnut neopravnene prečerpanie dovolenky 3000,- Sk. Bol s nim 4.5 ukonceny prac. pomer. Do 4.5 bol PN, takže v majovej vyplate mal iba minusovu položku -3000,- Sk za to prečerpanie. Keďže v tom čase bol PN, za neho sme neplatili odvody, takže ja som neho vyžiadame celých 3000,- Však?

    Pokuta za prečerpanú dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.