Zavrieť

Porady

Registrácia v systéme

Dobrý deň, hľadal som na porade takýto problém,no nenašiel som.
Zaplatil som spoloč.XXX ktorá je registrovaná v Česku pod českým IČ dph za službu - registráciu v inter.systéme ohľadom dopytov na dobu 12 mesiacov. Faktúroval mi to bez dph.
Na faktúre dole v poznámke má napísané: Osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je podľa § 10 zákona o dph platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje.

Prosím vás ľudia poradte mi či mám zo sumy 2800,- vypočítať 19% DPH a odviesť ich voči DÚ a zároveň nárokovať si voči DÚ, alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    podľa mňa služba, o ktorú sa jedná v Tvojom prípade je podľa par. 15 ods 8 písmeno b
    (8)
    b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
    Vtedy postupuješ podľa par. 15 ods 7 a robíš samozdanenie.

    Riky je offline (nepripojený) Riky

    Riky
    Ďakujem, medzitým som už aj našiel odpoveď. Ak by to niekoho zaujímalo tak:
    - podľa § 15 ods.8 u mňa presne písm.i), § 69 ods.3 je povinnosť zaplatiť daň ale zároveň ak splňam podmienky na odpočet podľa § 49, tak samozdaním.

    Registrácia v systéme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.