Zavrieť

Porady

Postavenie zahranicneho konatela v SK spolocnosti z pohladu cestovnych nahrad

Mam otazku tykajucu sa uplatnenia si naroku na cestovne a stravne nahrady. Jedna sa o slovensku spolocnost s dvoma vlastnikmi z ktorych jeden je obcan Nemecka a druhy je zo Slovenska.

Iba na okraj uvediem zopar udajov o tom ako firma funguje. Spolocnost poskytuje konzultacne sluzby roznym zahranicnym klientom (A) vacsinou v Nemecku alebo vo Svajciarsku. Svoje vykony ale fakturuje iba svajciarskej agenture (B), ktora ma potom zmluvny vztah s klientom (A) takisto momentalne vo Svajciarsku. Nemecky konatel byvajuci v podnajme v Nemecku, ktory zatial nema trvale bydlisko na Slovensku chodi priamo k zakaznikovi (A) do Svajciarska, kde vykonava urcite konzultacie (Pon-Pia). Otazka je ci ma tento nemecky konatel rovnake postavenie ako zamestnanec a ci si moze uplatnit nahrady cestovnych a stravnych vydavkov? Cele situacia je o to komplikovanejsie, ze tento nemecky konatel byva v prenajme v Nemecku a kazdy den dochadza z miesta kde byva v prenajme (Nemecko)do spolocnosti (A) vo Svajciarsku niekolko desiatok kilometrov.

Moze si konatel v takomto pripade uplatnit:
- nahradu cestovnych vydavkov (cesta kazdy den k zakaznikovi)
- diety pre konatela - odchadza zo Slovenska v pondelok, cely tyzden travi v Nemecku, sluzby ale poskytuje vo Svajciarsku. Ma narok na diety podla nasich zakonov alebo podla nemeckych, kedze ma zatial trvaly pobyt stale v Nemecku?
- nahradu za naklady suvisiace s prenajmom v ktorom byva?

Dakujem za pomoc s tymto komplikovanym pripadom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Postavenie zahranicneho konatela v SK spolocnosti z pohladu cestovnych nahrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.