Zavrieť

Porady

ODPOČET DPH

Môžem si uplatniť odpočet DPH z faktúry od českého dodávateľa, ktorý má pridelené IČ DPH v SR, dodal mi službu, keď na faktúre uviedol cenu služby a "slovenskú DPH" ako nejakú položku - nerozpísal základ dane . Uvádza na faktúre rekapituláciu DPH v Kč - základ v Kč a sadzbu 19% ale už bez DPH.
Je to moja prvá zahraničná faktúra a už som z nej jeleň... A ako ju zapíšem do tlačiva DPH? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Keity je offline (nepripojený) Keity

    Keity
    Ak dostaneš faktúru od českého dodávateľa, ktorý ma slovenské IČDPH, tak dodávateľ musí uviesť DPH v slovenských korunách a tie si odpočítaš normálne ako keby to bola DPH zo slovenskej republiky. Pri službách je to zložitejšie pretože sa služby berú podľa miesta dodania. Pozri si §15 Zákona 222/2004 odsek 7 a 8, pri prepravných službách §16 o dani z pridanej hodnoty. Tam sú vyčlenené služby, ktoré sú dodané podľa miesta podnikania. Ak sa tvoja prijatá služba tam nenachádza musí vystaviť dodávateľ fa so slovenskou DPH a zdaníš si to podľa toho čo som na začiatku uvádzala. Ak tá služba je tam, tak si to samovzdaníš ak si dostala službu a faktúru v jednom mesiaci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.