Zavrieť

Porady

DzP - prac.pomôcka alebo nepeňažný príjem?

Ahojte Poraďáci,
dnes sme vo firme riešili neriešiteľné, takže sme to ani nevyriešili. Skúsim, či ste už niečo podobné nestretli. O služobnom aute sa tu už písalo veľa - ale čo s inými pracovnými pomôckami? Ak firma pridelila zamestnancovi služobný telefón, notebook a dátovú kartu s mobilným internetom, urobila tak v prvom rade na služobné účely. Vo firme sú však aj tendencie zahŕňať to do základu dane zamestnancov ako nepeňažný príjem - argumentujúc hlavne tým, že nie je možné efektívne eliminovať súkromné použitie, rovnako ako nie je možné jednoznačne preukázať, že k sú používané výhradne na služobné účely. A keď k tomu postrašíte daňovou kontrolou, horor je dokonaný

Dá sa nemať to na výplatných páskach ako nepeňažný príjem? Lebo riešiť to vrátením SIM karty a telefónu zamestnávateľovi mi príde extrémne reišenie

Čo s tým? Vďaky...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    s telefónmi je to jednoduché - ak máte paušál, dala by som podmienku, že všetko, čo bude nad výšku paušálu, uhradí mi to zamestnanec. Ak nie je paušál, dá sa pracne z výpisu hovorov určiť, čo bolo na súkromné hovory. Ale to ostatné, neviem.

    DzP - prac.pomôcka alebo nepeňažný príjem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.