Zavrieť

Porady

Odpočet DPH

Prosím o radu.Som platcom DPH,účtujem v jednoduchom účtovníctve.Od 1.6.2007 som začal pripravovať výrobu tovaru do EÚ.Výroba začala v IV.štvrťroku 2007 a pokračovala v I.štvrťroku 2008.Prvá dodávka aj fakturácia
apríl 2008.Odpočet DPH v predchádzajúcich DP nebol uplatnený.Môžem v II.
štvrťroku 2008 uplatniť odpočet od 1.6.2007 ? Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    i.knotek Pozri príspevok
    Odpočet DPH v predchádzajúcich DP nebol uplatnený.Môžem v II. štvrťroku 2008 uplatniť odpočet od 1.6.2007 ? Ďakujem .
    NIE.

    a podčiarknuté prosím vysvetliť...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Zdravím poradcov
    Akú lehotu ma DÚ na vrátenie DPH ?
    za marec som mal daňovú povinnosť a od apríla stale nadmerný odpočet.Peniaze mi však ešte na účet neprišli ani za apríl.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    pivko Pozri príspevok
    Zdravím poradcov
    Akú lehotu ma DÚ na vrátenie DPH ?
    za marec som mal daňovú povinnosť a od apríla stale nadmerný odpočet.Peniaze mi však ešte na účet neprišli ani za apríl.
    DP za apríl - NO podané v máji
    DP za máj - NO podané v júni
    vratenie nevysporiadaného NO do 30 dní od podania DP za máj čiže cca do 25.7

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    NO za apríl čaká na májové dp dph, pokiaľ máš aj v máji NO,tak ti DU vráti aprílový NO do 30 dní odo dňa podania májového dp, cca 25.7.2008

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    optimistka Pozri príspevok
    NO za apríl čaká na májové dp dph, pokiaľ máš aj v máji NO,tak ti DU vráti aprílový NO do 30 dní odo dňa podania májového dp, cca 25.7.2008
    Ďakujem , tak mi to asi príde teraz.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    i.knotek Pozri príspevok
    V DP za III.,IV. štvrťrok 2007 a I. štvrťrok 2008 nebola uvedená DPH na vstupe.
    Podajte DDP za tie obdobia.

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Ja by som chcela poprosiť o váš názor na môj dosť neobvyklý problém. Živnostník vystavil pre s.r.o. faktúry v I. Q (január,február 2008), tie boli zúčtované a DPH odpočítaná v I. Q, v máji sa ohlásil, že ich musí stornovať, lebo nemá živnosť a nemohol fakturovať. Konateľ mu dal podmienku, že musí vrátiť uhradenú sumu a potom mu podpíše ich prijatie, ale ten nevrátil peniaze a stornované faktúry poslal poštou. Samozrejme urobili sme chybu, že sme nehľadali, či je plátcom DPH pri zúčtovaní faktúr, keďže sme predtým spolu obchodovali, tak sme o jeho živnosti nepochybovali. Ja by som chcela poprosiť, čo mám urobiť teraz - podať opravné DP za I.Q 2008 alebo len riadne priznanie za II. Q. Keď som dala storno faktúr, tak mi to dáva v daň. priznaní v II. Q 2008, ale nie som si istá, či to je dobrý postup. Keďže som ešte opravné DP nepodávala a s takýmto prípadom nemám skúsenosti veľmi pekne chcem poprosiť poraďakov o radu. Ďakujem.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    pohodička Pozri príspevok
    Ja by som chcela poprosiť o váš názor na môj dosť neobvyklý problém. Živnostník vystavil pre s.r.o. faktúry v I. Q (január,február 2008), tie boli zúčtované a DPH odpočítaná v I. Q, v máji sa ohlásil, že ich musí stornovať, lebo nemá živnosť a nemohol fakturovať. Konateľ mu dal podmienku, že musí vrátiť uhradenú sumu a potom mu podpíše ich prijatie, ale ten nevrátil peniaze a stornované faktúry poslal poštou. Samozrejme urobili sme chybu, že sme nehľadali, či je plátcom DPH pri zúčtovaní faktúr, keďže sme predtým spolu obchodovali, tak sme o jeho živnosti nepochybovali. Ja by som chcela poprosiť, čo mám urobiť teraz - podať opravné DP za I.Q 2008 alebo len riadne priznanie za II. Q. Keď som dala storno faktúr, tak mi to dáva v daň. priznaní v II. Q 2008, ale nie som si istá, či to je dobrý postup. Keďže som ešte opravné DP nepodávala a s takýmto prípadom nemám skúsenosti veľmi pekne chcem poprosiť poraďakov o radu. Ďakujem.
    Dodatočné DP za 1.štvrťrok, pretože nevznikol nárok na odpočet /DPH nebola uplatnená na výstupe iným platiteľom/.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    vy nemáte nárok na odpočítanie dane v 1. štvrťroku lebo nemáte doklad od platiteľa dane, odporúčam podať ddp k 1.Q. a nejakými jeho stornami fa do 2. Q.08 sa ani nezaoberajte, on zas na druhej strane bol povinný dať odviesť v zmysle ô 69 ods.5 daňovému úradu, ale vy aj napriek tomu nárok na odpočet nemáte.

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Ďakujem za rýchle odpovede. Ja som sa bála kontroly po podaní dodatočného DP, tak by som to najradšej riešila v II. Q, ale už som vystavila dodatočné priznanie. Ešte raz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.