Zavrieť

Porady

preplácanie dovolenky

Dobrý deň,
máme pracovníčku ktorá je na MD, ale k 31.07.2008 ukončí pracovný pomer. Prepláca sa jej dovolenka, ale odvody mi počíta len do zdravotnej poisťovne. Je to dobre, alebo to treba opraviť, aby počítalo aj do sociálnej poisťovne.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    skolaszs Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    máme pracovníčku ktorá je na MD, ale k 31.07.2008 ukončí pracovný pomer. Prepláca sa jej dovolenka, ale odvody mi počíta len do zdravotnej poisťovne. Je to dobre, alebo to treba opraviť, aby počítalo aj do sociálnej poisťovne.
    ďakujem
    Myslím, že je to v poriadku. Totiž počas MD sa prerušuje nemocenské poistenie, preto sa odvody do SP neplatia.
    Naposledy upravil Chobot : 22.07.08 at 12:14

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    skolaszs Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    máme pracovníčku ktorá je na MD, ale k 31.07.2008 ukončí pracovný pomer. Prepláca sa jej dovolenka, ale odvody mi počíta len do zdravotnej poisťovne. Je to dobre, alebo to treba opraviť, aby počítalo aj do sociálnej poisťovne.
    ďakujem
    Trošku opravím predchádzajúcu odpoveď, poistenie na SP sa prerušuje počas RD, počas MD nie.
    Počas MD to funguje rovnako, ako počas PN, a teda by sa malo do SP platiť úrazové poistenie, plus ZP, viď priložená téma:
    http://www.porada.sk/t80178-odmena-p...-a-odvody.html

    Ak sa však jedná o RD, tam sa už poistenie na SP prerušuje, tu si však nie som istá, či sa to týka aj úrazového poistenia. Logicky, má zamestnanec poistenie prerušené, čiže by ho platiť nemal, ale úrazové platí zamestnávateľ a nie zamestnanec.
    Budem rada ak nám to niekto objasní.

    Keity je offline (nepripojený) Keity

    Keity
    Ja som mala taky pripad, ze odchadzal od nas zamestnanec a SP mi povedala, ze z preplacania dovolenky, ktora mu zostala zo skoncenia PP sa neplatia odvody do SP. Takze by som povedala, ze by to nemalo mat nic s prerusenim nemocenskeho poistenia. Ja by som povedala, že preplatenie tejto dovolenky je plnenie po skončení pracovného pomeru, ktoré sa nezahŕňa do VZ. To

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jankasm Pozri príspevok
    Trošku opravím predchádzajúcu odpoveď, poistenie na SP sa prerušuje počas RD, počas MD nie.
    Počas MD to funguje rovnako, ako počas PN, a teda by sa malo do SP platiť úrazové poistenie, plus ZP, viď priložená téma:
    http://www.porada.sk/t80178-odmena-p...-a-odvody.html

    Ak sa však jedná o RD, tam sa už poistenie na SP prerušuje, tu si však nie som istá, či sa to týka aj úrazového poistenia. Logicky, má zamestnanec poistenie prerušené, čiže by ho platiť nemal, ale úrazové platí zamestnávateľ a nie zamestnanec.
    Budem rada ak nám to niekto objasní.
    Máš pravdu, poistenie sa prerušuje len počas obdobia RD, počas MD nie. Je to v § 26 ZoSP:

    1) Zamestnancovi sa prerušuje povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanostiv období, v ktorom

    a) ....
    e) čerpá rodičovskú dovolenku podľa osobitného predpisu, 45a) ak ide o ženu a v období, v ktorom čerpá rodičovskú dovolenku podľa osobitného predpisu, 45a) a nemá nárok na materské, ak ide o muža.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Keity Pozri príspevok
    Ja som mala taky pripad, ze odchadzal od nas zamestnanec a SP mi povedala, ze z preplacania dovolenky, ktora mu zostala zo skoncenia PP sa neplatia odvody do SP. Takze by som povedala, ze by to nemalo mat nic s prerusenim nemocenskeho poistenia. Ja by som povedala, že preplatenie tejto dovolenky je plnenie po skončení pracovného pomeru, ktoré sa nezahŕňa do VZ. To
    No ja veru neviem či Ti na SP poradili dobre.
    Ak u Vás zamestnanec končil PP napr. 31.3.2008, a vy ste mu dovolenku preplácali vo výplate za mesiac 03/2008, kedy u Vás ešte pracoval, tak to by som teda za plnenie po skončení PP nepovažovala. Odvody by z toho mali ísť normálne, kompletné.
    Ak by však PP končil 31.3.2008 a vy by ste mu dovolenku preplácali pri výplate za 04/2008 (keby ste na to napr. v 03/2008 pri jeho odchode pozabudli) tak to by som považovala za plnenie po skončení PP.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Chobot Pozri príspevok
    Máš pravdu, poistenie sa prerušuje len počas obdobia RD, počas MD nie. Je to v § 26 ZoSP:

    1) Zamestnancovi sa prerušuje povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanostiv období, v ktorom

    a) ....
    e) čerpá rodičovskú dovolenku podľa osobitného predpisu, 45a) ak ide o ženu a v období, v ktorom čerpá rodičovskú dovolenku podľa osobitného predpisu, 45a) a nemá nárok na materské, ak ide o muža.
    No a z toho § mi to vychádza tak, že úrazové poistenie prerušené nie je, a teda asi by bolo treba urobiť aj tento odvod.

    preplácanie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.