Zavrieť

Porady

Preplatok zamestnavatela z RZZP

Robila som opravne ročne zučtovanie ZP za rok 2006 z dovodu ZTP. Nerozumiem preplaku v liste SA zo zamestnania, kde bol uvedený preplatok zamestnávateľa. To znamena, že ten preplatok mi zamestnávateľ / už bývalý/ nevráti, ale je to preplatok pre firmu?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
Robila som opravne ročne zučtovanie ZP za rok 2006 z dovodu ZTP. Nerozumiem preplaku v liste SA zo zamestnania, kde bol uvedený preplatok zamestnávateľa. To znamena, že ten preplatok mi zamestnávateľ / už bývalý/ nevráti, ale je to preplatok pre firmu?
Preplatok zamestnávateľa patrí zamestnávateľovi. O toľko odviedol viac ako mal. Zrejme namiesto 5% odvádzal 10% z VZ.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Súhlasím so smithom, len doplním, že výška preplatku zamestnanca je uvedená na liste S a tá ti patrí.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Zamestnanec a predtým SZČO si robil RZZP za rok 2009 sám - typ S. Zo živnosti mu vyšiek nedoplatok a za zamestnávateľa preplatok. Čo s tým preplatkom zamestnávateľa? Má vypísať tlačivo - príloha 17 - Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa ? Kde to treba poslať? Poistné bude vrátené zamestnávateľovi?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Poistenec oznamuje zamestnávateľovi preplatok.(na príslušnom predpísanom tlačive)
Zamestnávateľ zas oznámi do zdravotnej poisťovne na inom tlačive : Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotl.zamestnancov za r. 2009.
Spočíta sa za všetkých zamestnancov spolu či bude nedoplatok alebo preplatok . A buď zaplatí zamestnávateľ alebo naopak pri preplatku dostane fin.prostriedky od ZP.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Spoločnosť nerobila RZZP nikomu inému, má iba tohto zamestnanca. Takže zamestnanec pošle oznámenie o výške preplatku spoločnosti. Spoločnosť z tohto potvrdenia vypíše oznámenie o výške preplatku a pošle to do ZP?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

jana007 Pozri príspevok
Spoločnosť nerobila RZZP nikomu inému, má iba tohto zamestnanca. Takže zamestnanec pošle oznámenie o výške preplatku spoločnosti. Spoločnosť z tohto potvrdenia vypíše oznámenie o výške preplatku a pošle to do ZP?
Vypíšeš Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch..." a zašleš zdravotnej poisťovni.
2 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

VERONIKA6 Pozri príspevok
Vypíšeš Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch..." a zašleš zdravotnej poisťovni.
Dokedy to tam treba poslať?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do 31.5.2010
2 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Mám otázočku - bol zamestnávateľ povinný podať RZZP za zamestnancov, aj keď ho žiadny z nich nepožiadal o ročné zúčtovanie a žiadny nemal príjem kôli ktorému by musel robiť RZZP? Ak zamestnávateľ nerobil RZZP za zamestnancov do 31.3. a zistil, že ak by ho robil, vychádza mu preplatok, ktorý by poisťovňa mala vrátiť, stačí poslať Oznámenie zamestnávateľa poisťovni do 31.5.2010? Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pokiaľ zamestnávateľ nerobil žiadnemu zamestnancovi RZZP, tak ani oznámenie do ZP nepodáva.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Vďaka za reakciu, takže preplatky necháme poisťovni, keďže sa nerobilo RZZP za zamestnancov? Podať ho oneskorene by vyvolalo asi negatívnu reakciu poisťovne
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Odkiaľ si došla na ten preplatok? Za ktorú skupinu zamestnancov?
Prepočítala si niekoho? Lebo si písala, že nevznikla povinnosť vykonať RZZP.
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Prepočítala som zamestnanca cez program /Olymp/ :
úhrn príjmov 7546
preddavky na poistné zamestnanca 302
úhrn minim. základov 3552
upravený vymeriavací základ 2006

a z toho vychádzajú preplatky

Neviem prečo ten upravený vym. základ?
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Tak záhada je vyriešená , volala som do Olympu a bola tam robená nejaká aktualizácia, ktorú som nemala nahranú. Vďaka za Vašu pozornosť
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Mne zamestnanec doniesol Oznámenie o......, a mám tam - 0,79 €. Je to preplatok a aj napriek takej malej čistke to mám hlásiť ZP?
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
e) lehota podľa § 19 ods. 15 do 31. mája 2010,

Zamestnávateľ je v tomto termíne povinný zaslať zdravotnej poisťovni tlačivo „oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2009“ (Príloha č. 14). Za zamestnancov, za ktorých vykonal ročné zúčtovanie zamestnávateĺ, ktorý podával oznámenie, sa v oznámení uvádzajú preplatky a nedoplatky zamestnancov a zametnávateĺa. Za zamestnancov, za ktorých vykonal ročné zúčtovanie iný platiteľ poistného, sa v oznámení uvádzajú preplatky a nedoplatky iba zamestnávateľa oznámené iným platiteľom zamestnávateľovi. Nedoplatky a preplatky sa do oznámenia uvádzajú iba vtedy ak ich výška dosahuje najmenej 3 €.
1 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ak ročné zúčtovanie za rok 2009 vykoná zamestnanec sám a výsledkom ročného zúčtovania je nedoplatok
zamestnávateľa je rovný 3 eurám alebo väčší alebo preplatok zamestnávateľa je rovný 3 eurám alebo väčší,
zamestnanec je podľa § 19 ods. 10 zákona povinný písomne oznámiť zamestnávateľovi najneskôr do 30. apríla 2010
nedoplatok alebo preplatok zamestnávateľa. Pri nesplnení tejto povinnosti môže úrad zamestnancovi uložiť pokutu podľa
§ 26 ods. 1 písm. a) zákona do výšky 165 eur. Nedoplatok zamestnávateľa nižší ako 3 eurá alebo preplatok
zamestnávateľa nižší ako 3 eurá sa zamestnávateľovi neoznamuje a ak ho aj zamestnanec svojmu zamestnávateľovi
oznámi, prihliada sa naň akoby nedoplatok alebo preplatok zamestnávateľa nebol.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ďakujem velmi krásne!!!
0 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

Ako vyriešiť situáciu, keď si zamestnanec robil v minulých rokoch ročné zúčtovanie sám, vyšiel mu preplatok (a taktiež preplatok zamestnávateľa), ale zamestnanec túto skutočnosť zamestnávateľovi neohlásil, a poisťovňa preto sumu zamestnávateľovi nevyplatila?

Chyba je na strane zamestnanca, to je jasné, ale ako sa zamestnávateľ dostane k svojmu preplatku? Je na to nejaký oficiálny postup, alebo to treba individuálne dohodnúť s poisťovňou?
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Vopred sa ospravedlňujem, ale mám trochu zmätok v tom, kto komu čo oznamuje. Môj prípad :
- zamestnanec si urobil RZZP sám, preplatok vyšiel aj jemu aj zamestnávateľovi.
Ďalší postup : z-nec pošle z-teľovi oznámenie o preplatku zamestnanca do 30.04.2010 a následne pošle z-teľ do ZP oznámenie o preplatku z-teľa do 31.5.2010? Preplatok z-ca aj z-teľa pošle ZP na ich účet alebo si z-teľ zníži odvod poistného?
Vopred ďakujem za ochotu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať