Zavrieť

Porady

DPH v Madarsku

Ahojte!
Potrebovala by som radu. Mám blok z Madarska na sumu 127350 FT je v tom aj 20% DPH. Podnikateľ nakupil v hotovosti a vyplatil tam aj DPH. Učtuje v JÚ. Je platcom DPH na Slovensku.
Ako treba tento účtovný prípad zaúčtovať. Vie mi niekto pomôcť, už som študovala na porade citáty ale mám z toho už veľkú hlavu. Vie mi napísať správny postup.
A čo je to samozdanenie???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ERKO Pozri príspevok
    Ahojte!
    Potrebovala by som radu. Mám blok z Madarska na sumu 127350 FT je v tom aj 20% DPH. Podnikateľ nakupil v hotovosti a vyplatil tam aj DPH. Učtuje v JÚ. Je platcom DPH na Slovensku.
    Ako treba tento účtovný prípad zaúčtovať. Vie mi niekto pomôcť, už som študovala na porade citáty ale mám z toho už veľkú hlavu. Vie mi napísať správny postup.
    A čo je to samozdanenie???
    Zaplatená maďarská DPH je pre neho výdavkom, ak nepožiadá o vrátenie v Maďarsku. A samozrejme treba vykonať samozdanenie.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ERKO Pozri príspevok
    Ahojte!
    Potrebovala by som radu. Mám blok z Madarska na sumu 127350 FT je v tom aj 20% DPH. Podnikateľ nakupil v hotovosti a vyplatil tam aj DPH. Učtuje v JÚ. Je platcom DPH na Slovensku.
    Ako treba tento účtovný prípad zaúčtovať. Vie mi niekto pomôcť, už som študovala na porade citáty ale mám z toho už veľkú hlavu. Vie mi napísať správny postup.
    A čo je to samozdanenie???
    smith Pozri príspevok
    Zaplatená maďarská DPH je pre neho výdavkom, ak nepožiadá o vrátenie v Maďarsku. A samozrejme treba vykonať samozdanenie.
    Súhhlasím za predpokladu, že kúpený tovar nespotreboval v Maďarsku (napr. PHM a pod.), ale priviezol ho do SR (napr. tovar na obch.účely a pod) .

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ak maďarská firma nemá pridelené IČ pre EU, tak je to správne, že vystavil doklad aj s DPH.
    Podľa môjho názoru, treba zistiť, či je dodávateľ z Maďarska registrovaný na IČ pre EU, ak áno tak vyžiadať doklad bez ich DPH a potom môže vykonať samozdanenie, v opačnom prípade je to nákup akoby od neplátcu DPH.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Ak nakupim v Maďarsku tovar, ako zivnostnik a neplatca DPH, dodavatel je platca, tak aky je postup? Vyfakturuje mi tovar s DPH? Ak nie, tak ja to neodpisem, kedze nie som platcom, no mam v tom gulas. Dakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    keďže nie si platcom dph, tak fakturuje so svojou v tvojom prípade maďarskou dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.