Zavrieť

Porady

neskoro doručena faktúra z EU

Dobry deň. Prosím o radu. Mám faktúru z ČR za služby ( lakovanie dielov-robené v ČR) od dodávateľa platcu DPH adresovanú tuzemskému mesačnému platcovi DPH s dátumom zdaniteľného plnenia 11.2.2008, dátumom vystavenia 12.2.2008, dátumom splatnosti 13.3.2008, ktorá prišla až 11.07.2008. Ako postupovať ohľadom DPH ďalej????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    daňová povinnosť ti vzniká v 2/08 resp. v 1.Q.-dňom vystavenia fa, ale nárok na odpočítanie je viazaný na to že máš doklad fakturu od dodávateľa z iného členského štátu
    DP sa riadi §20
    odpočítanie dane § 49-51
    týmto sa ti to dostane do dvoch rozdielnych zdaňovacích období-odvod a odpočítanie, takže DDP na odvod dane zo samozdanenia a odpočítanie stihneš do piatku 25.7. /2.Q, resp. 6/08/
    toľko môj názor a budem rada ak sa niekto pridá alebo ma opraví, lebo toto nie je nejaká ojedinelá situácia, stáva sa to bežne

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    ikaika Pozri príspevok
    Dobry deň. Prosím o radu. Mám faktúru z ČR za služby ( lakovanie dielov-robené v ČR) od dodávateľa platcu DPH adresovanú tuzemskému mesačnému platcovi DPH s dátumom zdaniteľného plnenia 11.2.2008, dátumom vystavenia 12.2.2008, dátumom splatnosti 13.3.2008, ktorá prišla až 11.07.2008. Ako postupovať ohľadom DPH ďalej????
    No po prvé: máte problém v 5. mesiaci, kedy ste to mali samozdaniť bez ohladu na to, či ste Fa mali, to je § 19/2 posledná veta.
    Keď ste tú Fa dostali teraz zo spätnými dátumami patrí výstup do dod. DP do 2. mesiaca . Vstup patrí tam tiež, dod. DP by malo byť teda k uhrade nulové. Vstupová daň je v § 51/2/posledá veta (tam kde ste v záznamoch uviedli výstupovú).
    V tom 5. mesiaci tiež mal byť vstup aj výstup, takže efekt 0, tak sa rozhodnite, či aj to budete riešiť dodatočným. Podľa § 39/2 zákona o správe daní by ste asi mali, lebo vaša daňová povinnosť mala byť vyššia (nie vlastná daňová povinnosť).

    ikaika je offline (nepripojený) ikaika

    ikaika
    Nerozumiem tomu samozdaneniu v 5. mesiaci. Faktúra bola vystavená 12.2.2007, len k nám sa dostala až v 7. mesiaci. V par.19/2 posledná veta sa odvolávajú na prípad, ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca..... Takže mala by som spraviť dodatočné DP za 02/2008 ??? Ďakujem za pomoc.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ikaika Pozri príspevok
    Nerozumiem tomu samozdaneniu v 5. mesiaci. Faktúra bola vystavená 12.2.2007, len k nám sa dostala až v 7. mesiaci. V par.19/2 posledná veta sa odvolávajú na prípad, ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca...
    No veď u Vás nebola - resp. nemali ste ju a preto situácia sa javila taká, že daňová povinnosť vznikla po uplynutí uvádzanej lehoty.

    ikaika Pozri príspevok
    Takže mala by som spraviť dodatočné DP za 02/2008 ?
    Možno Vám ho odporučiť ako najvhodnejšie riešenie.

    neskoro doručena faktúra z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.