Zavrieť

Porady

Zmena príslušnosti daňového úradu

Ako treba postupovať v prípade zmeny adresy podnikateľa, na základe čoho mu prislúcha iný daňový úrad? Stačí to pôvodnému daňovému úradu oznámiť? Do koľko dní od zmeny bydliska? Na akom tlačive?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    moncici121 Pozri príspevok
    Ako treba postupovať v prípade zmeny adresy podnikateľa, na základe čoho mu prislúcha iný daňový úrad? Stačí to pôvodnému daňovému úradu oznámiť? Do koľko dní od zmeny bydliska? Na akom tlačive?
    Listom v 15 dňovej lehote.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    K listu by som priložila aj Ohlásenie zmeny - zo živno úradu , nakoľko zmena musí byť ohlásená aj tam .

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Pre pochopenie celého procesu zmeny miestnej príslušnosti si pozrite aj §3 ods. 12 zák. 511/1992 Zz.

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    Takže stačí listom, ďakujem. A moja druhá otázka: na deň 4.8. máme nahlásenú daňovú kontrolu na DPH. Bude to vykonávať ešte "starý" daňový úrad alebo už "nový"?

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    Podľa § 3 ods. 12 Zákona č. 511/1992, ak sa u daňového subjektu vykonáva daňová kontrola, dokončí ju ten daňový úrad, ktorý ju začal. No nám zatiaľ prišlo iba oznámenie o tom, že u nás bude vykonaná kontrola. Považuje sa ja toto už za začatie?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    moncici121 Pozri príspevok
    Podľa § 3 ods. 12 Zákona č. 511/1992, ak sa u daňového subjektu vykonáva daňová kontrola, dokončí ju ten daňový úrad, ktorý ju začal. No nám zatiaľ prišlo iba oznámenie o tom, že u nás bude vykonaná kontrola. Považuje sa ja toto už za začatie?
    Ten daňový úrad, ktorý Ti napísal to oznámenie, ale mal by vykonať kontrolu ten úrad, kde ste doteraz podávali DP a komu ste odvádzali dane, nakoľko budú konrolovať predošlé obdobie.

    To je môj názor, môžno že sú aj iné skúsenosti.

    Zmena príslušnosti daňového úradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.