Zavrieť

Porady

leasing auta

Ahojte, chcela by som poprosit o radu, kupila som auto na leasing na podnikanie, som platcom dph, mam fakturu danovy doklad na celkovu sumu za auto, kde je ako odberatel uvedena leasingova spolocnost a ja som uvedena ako prijemca, je mozne ze si uplatnim dph naraz z celkovej faktury? Prosim poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lusa80 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som poprosit o radu, kupila som auto na leasing na podnikanie, som platcom dph, mam fakturu danovy doklad na celkovu sumu za auto, kde je ako odberatel uvedena leasingova spolocnost a ja som uvedena ako prijemca, je mozne ze si uplatnim dph naraz z celkovej faktury? Prosim poradte
    1. Osobné alebo nákladné auto?
    2. Nie si odberateľom na doklade, neuplatňuješ dph. Pre teba ten doklad je na nič.
    3. Budeš postupovať podľa splátkového kalendára.
    4. Treba hľadať, je tu nesmierne množstvo tém na leasing. Jedna z nich:

    http://www.porada.sk/t9121-leasing-t...-v-exceli.html

    (asi aj najčítanejšia).
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 23.07.08 at 14:14

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lusa80 Pozri príspevok
    dakujem
    A ide teda o osobné alebo nákladné auto? Totiž z osobného auta si nemôžeš uplatniť DPH.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    lusa80 Pozri príspevok
    ide o osobne auto uvedene ako užitkové vozidlo N1
    Odpočítať Dph si nemôžeš iba u automobilu kategórie M1.

    Ak má kategoriu N1 v tomto prípade môžeš uplatniť odpočetl

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Použi tú tabuľku v exceli (z tej pripojenej témy). Nahraď svoje čísla zo zmluvy a splátkového kalendára.

    lusa80 je offline (nepripojený) lusa80

    lusa80
    Dik, tabulku som si stiahla, to znamena ze mi pojde ta splatka mesacne do dph tak ako mi to vyjde v tabulke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.