Zavrieť

Porady

materská dovolenka a SZČO

dobrý deň, o pár mesiacov asi v marci pôjdem na materskú dovolenku, od roku 2007 som SZČO a neplatím si nemocenské poistenie až od teraz 1.7.2008. počítala som to a zistila, že 270 dní poistená určite nebudem, dalo by sa to nejako ešte doplatiť alebo tak, aby som materskú dostala?? za všetky odpovede veľmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    predpokladám, že tvoj predpokladaný pôrod bude v marci (lebo nastup na MD je obvykle 6týždnov pred, a to by si musela byť jasnovidkyna, čo sa týka tehotenstva )

    No ak porodíš do 27.3.08, tak ti nárok na materské nevznikne. Ak najskôr 28.3.08, tak áno.
    Spätne sa bohužial nedá dobrovolne nemocensky poistiť. Pomohlo by ti jedine, ak by si mala v období od cca 3/07 do 30.6.08 aspon pár dní iné ukončené nemocenské poistenie (napr. ako zamestnanec), tak by sa ti prirátali dni tohto ukončeného NP ku dnom povinného NP SZčo.

    Ak nemáš a porodíš pred 28.3.08, tak bohužial podla terajšieho zákona ti nárok na materské nevznikne.

    materská dovolenka a SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.